FOTO Bránil pamětníky z Lidic, teď historik Stehlík kandiduje do Senátu. Na místo Smoljaka

25.06.2020 19:08

Vojenský historik Eduard Stehlík chce jako společný kandidát ODS a KDU-ČSL bránit demokracii. O své kandidatuře do Senátu hovořil dnes na tiskové konferenci. Věnovat se chce zejména bezpečnostní politice, zahraničním vztahům a sociálním věcem. Píše to server iDnes.cz.

FOTO Bránil pamětníky z Lidic, teď historik Stehlík kandiduje do Senátu. Na místo Smoljaka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát do Senátu Eduard Stehlík

Stehlík bude kandidovat na Praze 9, vyzve mimo jiné současného senátora Davida Smoljaka, který je společným kandidátem STAN, Pirátů a TOP 09. Praha 9 je podle něj místo spjaté s historií naší země či s mimořádnými osobnostmi, které se v minulých letech a době zcela nedávné postavily zlu, ať už tomu nacistickému, nebo zlu totalitní ideologie, která přišla po roce 1948. 

„Senát chápu zcela jednoznačně jako pevnost, která brání tuto zemi před změnami politiky před listopad 1989,“ řekl serveru iDnes.cz Stehlík.

Podle svých slov Stehlík svou kandidaturu dlouho zvažoval. „Uvědomuji si, že je něco úplně jiného psát jako historik o politických událostech a dějinných věcech, a něco jiného vstoupit do politiky a aktivně se na těchto věcech podílet. Na druhou stranu jsem si říkal, že nejsem člověkem, který by byl v této věci úplně nezkušený,“ zakončil Stehlík, který je v současné době ředitelem Památníku Lidice. 

 

reklama

autor: vef

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

21:41 „Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

Po rozhodnutí poslanců podpořit návrh, aby stejnopohlavní páry měly většinu práv manželů s tím, že j…