FOTO Hamáček představil ČSSD bránu do 21. století. Maláčová s Petříčkem a dalšími pak stavěli oranžový domeček

1. 3. 2019 11:36

Před straníky předstoupil se svým bilančním projevem také předseda ČSSD Jan Hamáček. Vyzval sociální demokraty, aby byli sebevědomými a hrdými. Zároveň podotkl, že vnímá jako přínosné to, že je strana ve vládě. Požaduje tehdejší rozhodnutí jít do vlády za správné.

FOTO Hamáček představil ČSSD bránu do 21. století. Maláčová s Petříčkem a dalšími pak stavěli oranžový domeček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD 2019

Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
Delegáti  sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sledu...
Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

„Po volbách jsme měli dvě možnosti. Pokusit se dohodnout s vítězem voleb a přesvědčit alespoň část voličů, aby se k nám vrátili. Tou druhou cestou byla opoziční cesta a opoziční práce. Dojednali jsme pět důležitých resortů, dojednali jsme vládní programové prohlášení, kde jsou stopy programu sociální demokracie,“ sdělil Hamáček úvodem. 

„Sociální demokracie je nyní jednotná. A výsledky se dostavily – narostly platy ve státní sféře, důchody. Svedli jsme s hnutím ANO obrovský boj ohledně minimální mzdy a uspěli jsme. Naši ministři pracují a zasazují se o ochranu zadlužených lidí,“ zmíní dále Hamáček a jmenoval i úspěchy v zahraniční politice. Trvá na tom, že strana se podporou vlády rozhodla správně.

„Dnes je strana stabilizovaná a věřím, že občané to vidí. Diskuzi vedeme na stranické půdě a nevedeme ji přes média,“ dodal. Zdůraznil také to, že jedinou levicovou stranou ve vládě je právě ČSSD. 

Následovala slova ke stanovám sociální demokracie. „Přicházíme s úplně novými stanovami. Jsou branou pro sociální demokracii do 21. století a já vás velmi prosím, abyste je schválili,“ sdělil Hamáček. Závěrem pak burcoval straníky, aby byli hrdými a sebevědomými sociálními demokraty.

Po jeho slovech předstoupili na pódium lidé, kteří dle Hamáčkových slov pomáhali stavět onen pomyslný dům sociální demokracie. Stavba byla vyjádřena tak, že každý z hovořících přinesl papírovou krychli s heslem, o které chce usilovat. To pak po odprezentování u pultíku zasunul do konstrukce stavby.