Faltýnek nechápe hysterii kolem své podpory bioplynu. To není žádný tunel, rozčiluje se

27.02.2014 18:12

Předseda poslaneckého klubu babišovců Jaroslav Faltýnek vyjádřil v Radiožurnálu překvapení nad hysterií, která se rozpoutala kvůli plánu znovuzavést státní podporu bioplynovým stanicím. Ty přitom provozuje i Agrofert, v jehož představenstvu působí i Faltýnek. On sám v tom problém nevidí.

Faltýnek nechápe hysterii kolem své podpory bioplynu. To není žádný tunel, rozčiluje se
Foto: hns
Popisek: Jaroslav Faltýnek, člen představenstva Agrofertu
reklama

„Já jsem velmi překvapen z hysterie, která se kolem toho rozpoutala. Já jsem jenom předložil pozměňovací návrh, který by se měl týkat znovuzavedení podpory malých bioplynových stanic navázaných na živočišnou výrobu. To, jestli ta energie z těchto stanic bude podpořena, to záleží na Energetickém regulačním úřadu,“ hájí si Faltýnek.

Omezení demokratických procedur?

A otráveně připustil, že možná udělal chybu. „Možná jsem udělal chybu, že jsem to neprojednal s koaličními partnery. Je to jenom technická záležitost. Mě ale překvapuje mohutná diskuse o mém návrhu. Srovnání s fotovoltaikami není namístě. To byl obrovský tunel,“ brání se hlasům kritiků, kteří státní podporu bioplynových stanic staví naroveň podpoře fotovoltaických elektráren.

Problém nevidí ani v plánech babišovců upravit řád Poslanecké sněmovny. Došlo by k omezení doby pro vystoupení a pro přestávky poslaneckých klubů, ke zrušení přednostního práva i k omezení faktických poznámek. „Vychází to z určité frustrace nás, nových poslanců, když jsme zažili debatu o rozpočtu a o důvěře vládě. Některým z nás to připadá jako nekonstruktivně strávený čas,“ vysvětlil s tím, že v Evropském parlamentu mají taková omezení také. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…