Faltýnek vzkázal ČSSD: Odstoupení člena vlády po prvoinstančním odsouzení v koaliční smlouvě je absurdní

25.04.2018 21:44 | Zprávy
autor: nab

Hnutí ANO nechce v případné koaliční smlouvě s ČSSD podmínku, že by prvoinstančně odsouzený politik měl odejít z vlády. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Před schůzkou, na které mají strany debatovat o koaliční smlouvě a programovém prohlášení, takovou podmínku označil za nepřijatelnou a absurdní. Na schůzce chybějí předsedové ANO Andrej Babiš i ČSSD Jan Hamáček, kteří se zřejmě setkají ve čtvrtek samostatně.

Faltýnek vzkázal ČSSD: Odstoupení člena vlády po prvoinstančním odsouzení v koaliční smlouvě je absurdní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádné zasedání mandátového a imunitního výboru z důvodu vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání

Faltýnek novinářům řekl, že ANO přichází na jednání s téměř stejnou koaliční smlouvou, která upravovala vztahy v posledním kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) s ANO a KDU-ČSL. „Ten text je v podstatě stejný v pasáži pojistek, dohadovacího jednání a tak dále,“ uvedl. ČSSD požaduje v dohodě pojistky, aby ji ANO nemohlo přehlasovávat. Podle ANO však stačí stejná úprava, jako měl poslední kabinet.

ANO a ČSSD nalezly programovou shodu už před několika týdny, po dvoutýdenním přerušení jednání se přiblížily i představy obou subjektů v personálních otázkách. ČSSD dostala od ANO nabídku, aby vedla pět ministerstev včetně Ministerstva vnitra. Obsadit by měla ještě obranu či zahraniční věci a Ministerstva práce a sociálních věcí, zemědělství a kultury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…