Podle Kašpera prezident Zeman zná Ježíšovo podobenství o pozvaných vyhnuvších se hostině. Ti se řádně omluvili: „Koupil jsem pole a musím se jít na ně podívat… Koupil jsem pět párů volů a jdu je vyzkoušet… Oženil jsem se, a proto nemohu přijít… Prosím tě, přijmi mou omluvu“.
Zeman mohl pozvat ke stolu bezdomovce místo ministrů
Jednalo se o samé dobré omluvy. Ukázalo se ale, že hostina jim za to jednoduše nestála. Farář Kašper naznačil, jak hezké by od prezidenta bylo, kdyby po vzoru evangelijního hostitele pozval ke stolu chudé, zmrzačené, slepé a chromé.
„Bylo by to ovšem mimo protokol, kdyby poslal své sekretáře, aby dojeli k Wilsonovu nádraží pozvat bezdomovce a narkomany,“ napsal Kašper.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe