Fendrych vzkazuje Marii Benešové: Jestli si tu zprávu neobhájíte, nemáte ve vládě co dělat

10. 5. 2019 19:15

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) odmítla žádost poslanců, aby zveřejnila svou zprávu, v níž mimo jiné uvádí, že si lze v České republice objednat trestní stíhání. Píše o tom komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz.

Fendrych vzkazuje Marii Benešové: Jestli si tu zprávu neobhájíte, nemáte ve vládě co dělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obhájkyně Marie Benešová

Jak Fendrych uvádí, Benešová se nechala slyšet, že zpráva byla veřejnou listinou určenou pro prezidenta. „Můžete se obrátit na prezidentskou kancelář,“ uvedl komentátor Martin Fendrych, co měla Benešová říci poslanci Pirátské strany Jakubu Michálkovi, jenž zprávu vyžadoval. Kancelář prezidenta republiky pak měla Michálkovi odvětit, že ona zprávou nedisponuje. 

Benešová ke zprávě dále uvádí, že byla vypracována jako oponentní zpráva ke koncepci a cílům Ministerstva spravedlnosti se zaměřením na státní zastupitelství. Fendrych ve svém komentáři uvádí, že tím, jak o celé zprávě hovořil prezident Miloš Zeman, když uvedl, že Benešová tvrdila, že má konkrétní dokumenty o možném objednání trestního stíhání, učinil z toho výbušné veřejné oznámení. 

„Jedno z nejvážnějších obvinění, jaké si lze v demokracii představit. Stát, kde si pracháč, politik nebo mafie může objednat likvidaci soupeře. Když k tomu připočteme fakt, že tuto zemi řídí trestně stíhaný premiér, bývalý agent StB, vypadáme opravdu hrůzostrašně,“ zmínil Fendrych a ptá se, jak je možné, že Benešová odmítá svoji zprávu zveřejnit. A domnívá se, že ministryně spravedlnosti je povinna ji ukázat nejen poslancům, ale všem. 

Původní text ZDE

„Jestli u nás lze objednat trestní stíhání, nebo ne, to má být zásadním tématem od března, kdy to prezident vytroubil u Soukupa do světa,“ dodal s otázkou, proč Benešová také nepodala trestní oznámení. „Podat trestní oznámení kvůli objednání trestního stíhání byla a je její povinnost,“ zmínil Fendrych. 

„A proč vlastně svoji analýzu tají? Bojí se, že bude veřejně rozcupována, že se ukáže jako mylná? Nejspíš ano, těžko si představit jiný důvod. Jenomže, jak už řečeno, ona nyní nese odpovědnost nejen za své výroky (a za to, co předala hlavě státu), ale i za justici,“ uzavřel Fendrych se slovy, že pokud svoji výbušnou zprávu nezveřejní a neobhájí, nemá ve vládě co dělat. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč

16:23 VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč

Andrej Babiš se před volbami do Evropského parlamentu vydal zkoumat dvojí kvalitu potravin. Na vlast…