Feriho exotická dovča. Podívejte, jak se má. A hádejte, kde chybí

03.04.2019 20:58

Komentátor Seznamu Jindřich Šídlo se ve svém satirickém pořadu Šťastné pondělí na internetové televizi Stream.cz věnoval cestování poslance TOP 09 Dominika Feriho, které se však překrývalo s důležitým zasedáním Sněmovny. Komentátor proto vytáhl i jeho zajímavou omluvenku.

Feriho exotická dovča. Podívejte, jak se má. A hádejte, kde chybí
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice
reklama

Úvodem Šídlo připomněl, že Feriho zařadil server Politico do svého žebříčku osmadvaceti osobností z osmadvaceti zemí, které je podle něj v roce 2019 záhodno sledovat, neboť mohou v nadcházejících letech změnit tvář své země nebo celé Evropské unie. Jestli tomu jeho politická aktivita vždy plně odpovídá, už je na pováženou.

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11332 lidí

Komentátor ironicky podotkl, že poslancování je někdy asi dřina a s tou se nejmladší poslanec Sněmovny Feri popasoval podle svého – minulý týden, když zasedala Sněmovna, Feri zdravil své fanoušky na Instagramu z cesty po Vientamu a vesele jako důkaz postoval fotografie to dokazující.

O to zajímavější ale bylo, čím svou nepřítomnost na zasedání Sněmovny Feri omluvil. Šídlo upřesnil, že na poslancově omluvence stálo odůvodnění ve znění „osobní důvody“. „Výlet s kámoši do exotické země je dost osobní záležitost,“ vysmíval se Ferimu komentátor.

Vtipné mu přišlo i to, že poslanec Feri to omlouvá tím, že cestu chystal rok a byl vypárován. „Což znamená, že se domluvil s jiným poslancem z vládní koalice, poměr sil zůstal zachován a na výlet mohli jet oba,“ přiblížil Šídlo, který se nestačil divit.

„A já douhá léta říkám, že Sněmovna naštěstí není fabrika. Ať si o účasti, nebo absenci svých poslanců rozhodují jenom jejich vlastní voliči,“ řekl komentátor a opět s velkou dávkou ironie připomněl, že loni v létě měli dokonce poslanci šest týdnů zcela zaslouženého volna.

V kontextu s tím Šídlo voličům TOP 09 udělal takovou malou rekapitulaci úspěšnosti jejich někdejší volby. Zmínil, že jejich nejstarší poslanec kníže Schwarzenberg se momentálně zotavuje po operaci srdce a své pro tuto zemi si dávno odpracoval.

Vedle něj pak postavil nejmladšího poslance Feriho, který zase naopak cestuje po světě. „A vzhledem k tomu, že nedávno oznámil, že už nebude znovu kandidovat, dává vám tím celkem mladicky otevřeně najevo, abyste mu zamávali,“ glosoval voličům Feriho chování Šídlo.

Původní zdroj ZDE.

„Zastupovat vás má ale ještě dva a půl roku, ve spojení s ním ale můžete být přes sociální sítě,“ rýpl si Šídlo a připojil video, v němž Feri mluví ke svým fanouškům v Lifestreamu na Instagramu. „Snad budu ten poslanec, na kterého se nebudete bát obrátit, kterému budete moc kdykoli napsat. Dokonce to bude tak strašně jako otevřené, že mi budete moct napsat přes Instastories, třeba že je máslo moc drahý, na vše budu rád odpovídat,“ sliboval voličům nadšeně poslanec Feri.

„Jasně, Instastories ideální. Škoda že se přes to nedá i hlasovat,“ neodpustil si na závěr poznámku Šídlo, který tak poblahopřál všem voličům TOP 09 k jejich volbě a poradil jim: „Příště to raději hoďte do kamen.“

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

13:39 Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My …