Fiala po návštěvě u Zemana: To, co jsem tam slyšel, není dobrá zpráva

17.04.2018 17:06 | Zprávy
autor: nab

Prezident Miloš Zeman považuje za pravděpodobné, že se ANO s ČSSD domluví na vládní spolupráci. Po dnešní schůzce s hlavou státu na Pražském hradě to řekl předseda ODS Petr Fiala. Zeman trvá na tom, že vládu má i nadále domlouvat šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Za hranici, dokdy by měl situaci vyřešit, Zeman pokládá průběh června, dodal Fiala. Se Zemanem na Hradě jedná také šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Fiala po návštěvě u Zemana: To, co jsem tam slyšel, není dobrá zpráva
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Šéf ODS po schůzce novinářům řekl, že se přijel Zemana zeptat, jak vidí současnou politickou krizi. Podotkl, že se nic nového nedozvěděl, schůzka i tak podle něj měla smysl. Potvrdil si, že postoje Zemana jsou takové, jak bylo dosud známo. Řekl, že to pro něj není dobrá zpráva, ale že mu nezbývá nic jiného, než jeho postoj respektovat, protože Zeman má „z hlediska ústavy všechny karty v ruce“.

Zeman Fialovi potvrdil, že vidí pouze dvě možné cesty, a to vznik vlády ANO a ČSSD za podpory KSČM nebo jednobarevnou vládu ANO podporovanou KSČM a hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). První variantu považuje za pravděpodobnější. Zeman se podle Fialy domnívá, že vyjednávání ANO se sociální demokracií bude úspěšné.

Prezident odmítl, že by o vládě vyjednával jiný představitel ANO než Babiš. Fialovi řekl, že respektuje rozhodnutí vítězného hnutí, které Babiše nominovalo jako kandidáta na premiéra. Za hranici, do které musí Babiš vládu sestavit, Zeman označil průběh června.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …