Fiala promluvil. A začalo peklo. Jen Vystrčil přispěchal, jak se mu to líbilo

12.01.2025 16:44 | Monitoring

Premiér Petr Fiala byl hostem Partie CNN Prima NEWS. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Strhl se doslova hurikán výsměchu a varování. „Fialovo vyjádření, že daně v ČR jsou příliš nízké, lze číst jen jediným způsobem: Fiala vydal jasný signál, že se ještě do voleb pokusí hrábnout do našich kapes ještě hlouběji. Je to vyjádření lupiče,“ zaznělo.

Fiala promluvil. A začalo peklo. Jen Vystrčil přispěchal, jak se mu to líbilo
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Petr Fiala

Premiér Petr Fiala byl hostem Partie v CNN Prima NEWS. Zkonstatoval, že už dříve měl veřejnosti oznámit, že předvolební sliby nemohou platit, když na Ukrajině začala válka, která ovlivnila celý svět. Tedy i Českou republiku. „Udělal jsem jednu chybu a jsem si toho vědom. Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, měl jsem jasně říct, že žádné předvolební sliby neplatí. Že je tu válka a budeme postupovat tak, abychom tím Českou republiku provedli. Snažil jsem se lidem poctivě říct, že sliby dodržíme. A to i přes mimořádné situace,“ řekl pro CNN Prima NEWS Fiala. „Jen teď někdo vezme volební program, strana 18, věta třetí a začne vyčítat, co jsme nesplnili,“ dodal.

Přitom to není ani měsíc, co premiér Petr Fiala na tiskové konferenci tvrdil, že vláda má splněno 93 % z programového prohlášení. „Bylo to řečeno s dobrým úmyslem. A třeba se i nepovedlo. Každému se něco nepovede. Ale to, že programové prohlášení vlády plníme, platí,“ sdělil předseda vlády.

A ukázal to i na svém přístupu k bývalému ministrovi pro místní rozvoj a digitalizaci Ivanu Bartošovi, kterého přes telefon vyhodil z vlády. Na to konto z vládní koalice odešli všichni Piráti. „Z digitalizace stavebního řízení jsem jako první vyvodil důsledky já,“ pochválil se Fiala za důslednost.

A že mají Češi příliš vysoké daně? To si Petr Fiala rozhodně nemyslí. „Říkat, že podnikatelé mají špatné podmínky kvůli nejdražším energiím, není pravdivé. Energie nejdražší nemáme, daně patří k nejnižším v Evropě,“ rozčílil se premiér. A neustále svá slova prokládal výzvou, abychom my Češi „přestali plakat“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

A co s tím dělá vaše vláda?!

Podle mě nezneužívá situace, kdy jsou nějaké potraviny více žádané jen Agrofert, jak tvrdíte (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/ODS-Majitel-poslancu-ANO-si-zvysi-trzby-a-jeho-nohsledi-hazou-na-vladu-zdrazovani-772577), ale snad všichni prodejci. A můj dotaz je prostý, co jste...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

tak co voliči ods, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetatík , 12.01.2025 18:17:22
líbila se vám ta načervenalá atrapa premiéra a jeho lži od začátku pořadu až do konce po tomto pořadu by ho mohl volit pouze totální bezmozek nebo ...... přisátý na státní rozpočet případně vyžírka z politické neziskovky a konečně "cizinec" z třetího kolena korespondenční volbou

|  15 |  0

Další články z rubriky

Zamlčeli sebevraždu, tak nic nedostanou. Angelika Bazalová skoncovala s ČT

4:44 Zamlčeli sebevraždu, tak nic nedostanou. Angelika Bazalová skoncovala s ČT

Přestat na protest proti zpravodajství České televize platit koncesionářské poplatky? V rozčílení př…