Fiala se posmívá Babišovi: Možná to prý schytá od Zemana holí jako Sobotka

06.07.2019 15:56

Pamatujete si ještě scénu, v níž prezident Miloš Zeman šermoval před tehdejším premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) holí? Babišovi se prý teď může stát něco podobného. Předseda ODS Petr Fiala už si kvůli tomu z Babiše tropí žerty. Jedním dechem však dodává, že každá legrace něco stojí. Tentokrát za ni prý zaplatí vysokou cenu celá Česká republika.

Fiala se posmívá Babišovi: Možná to prý schytá od Zemana holí jako Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS, ilustrační foto
reklama

Posledních pár týdnů odmítá prezident Miloš Zeman akceptovat požadavek předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) na odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) z funkce. Chce se pokusit Staňka usmířit s jeho stranickým předsedou Janem Hamáčkem.

Na jaře 2017 postupoval Zeman zcela opačně. Když za ním tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přišel na Hrad, aby spolu řešili vládní krizi, jejímž hlavním aktérem byl sám Babiš, Zeman nestál o diskusi a připravil Sobotkovi ceremoniál, při němž počítal s pádem celé vlády. Když zjistil, že Sobotka nepřišel podat demisi, holí ukázal Sobotkovi na mikrofon, ke kterému se měl předseda vlády postavit, a demonstrativně odkráčel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Předseda ODS Petr Fiala upozornil své spoluobčany, že po sociálních sítích putuje koláž, kde Sobotku nahradil Babiš. I jemu tady Zeman ukazuje holí, kde je jeho místo, a obchodník, jak Babiš sám sebe nejednu popsal, nechápavě hledí, co se děje.

Podle Fialy vypadá obrázek na první pohled směšně. Jenže na pohled druhý vypovídá něco o tom, jak trpí Ústava ČR a s ní i celá Česká republika.

„Miloš Zeman se ocitl mimo ústavní rámec, premiér mu nedokáže nebo nechce čelit, ČSSD znovu odkládá řešení. Neposunuli jsme se nikam, doplácí na to Česká republika,“ okomentoval situaci Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …