Fiala stáhl reformu vysokých škol

07.06.2012 17:24 | Zprávy
autor: čtk

Ministr školství Petr Fiala se rozhodl stáhnout návrh kontroverzní reformy vysokých škol. Reformní změny neupraví nový zákon, ale jen novela nynějšího vysokoškolského zákona. Návrh druhého sporného zákona o finanční pomoci studentům ministr přepracuje, norma nebude už vázána na školné. Fiala to oznámil novinářům po jednání s rektory.

Fiala stáhl reformu vysokých škol
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala

"Školné jako takové nebo jeho zavedení není v programu této vlády," řekl. Dodal, že však uvažuje o zavedení takzvaného zápisného. Ministr se dnes s rektory vysokých škol dohodl také na tom, že jim ministerstvo v příštím akademickém roce zaplatí o pět procent studentů méně než v tomto roce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…