Fiala v pasti. Je to zlé. Vadim Petrov k osudu premiéra

29.08.2022 7:21 | Ze sítí

Známý hudebník, pedagog, manažer a konzultant, od března 2019 také člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vyjádřil za posledních pár dní na Facebooku svoji nespokojenost a frustraci z toho, co se v naší republice děje a kam kvůli vládě Petra Fialy (ODS) směřujeme. Pro vládu to není hezké čtení, pro jejího předsedu a místopředsedu už vůbec ne. Nechybí ani výzva k účasti na protivládní demonstraci.

Fiala v pasti. Je to zlé. Vadim Petrov k osudu premiéra
Foto: Archiv VP
Popisek: Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

„Češi darovali při výročí sovětské okupace 24,2 milionu korun na zbraně pro Ukrajinu. Ve jménu Ukrajiny jsme ochotní zchudnout a poslat ekonomiku státu ke dnu,“ píše Vadim Petrov a reaguje na sbírku, díky které se na ukrajinské velvyslanectví dostaly k příležitosti výročí 21. srpna další finance na její vyzbrojování.

Anketa

Hlasoval/a byste jako poslanec/poslankyně pro vyslovení nedůvěry vládě?

98%
1%
hlasovalo: 38825 lidí

Pozastavuje se ale i nad tím, že není úplně jasné rozložení naší společnosti, protože i když nás média masírují tím, jak rekordně Ukrajině pomáháme, nikdo neví, co si vlastně myslí ona „mlčící většina“. Zda vůbec chce pomáhat a zda souhlasí s politikou pětikoalice.

„Problém je, že nevíme, kolik jich z nás takových je. Média se tváří, že účast v této válce je samozřejmost a že jí chce většina. 3. 9. 2022 je příležitost jak zjistit, jestli mají pravdu. Na demonstrace chodí zatím jen extremisté s píšťalkami nebo vyšinutí příslušníci koalice s vlastními dětmi jako živými štíty,“ naráží Petrov na excesy, které se dějí na protibabišovských setkáních v rámci turné Andreje Babiše po České republice.

„Mlčící většina jako obvykle mlčí. Stejně jako v roce 1989. Nebyl jsem na Václaváku na demonstraci od listopadu 1989. Považuju za nutné opustit pohodlné křeslo a znovu se na ten Václavák vydat. A přestat mlčet,“ vysílá Petrov jasný signál, že je podle něj čas opustit pohodlí domova a bezpečí anonymity a nechat promluvit svoje pocity a potřeby.

Podle všeho bude tedy Vadim Petrov jedním z účastníků protivládní demonstrace, která se uskuteční 3. 9. 2022 v Praze na Václavském náměstí.

To ale není vše, co minulý týden Petrov na svém Facebooku prezentoval.

S připomínkou legendárního představení dvojice Vodňanský – Skoumal, které neslo podtitul „S úsměvem idiota“, vložil Petrov i fotografii usmívajícího se premiéra Petra Fialy a doprovodil to textem, který Fialovi také radost neudělá.

„S úsměvem idiota. Ne, nechci do Fialy kopat. Ale řečeno s paní Černochovou, není mi ho líto. Obdivoval jsem tu rošádu s 5K, kdy dal stranou značku ODS, spojil se se stranami, které nemají na to řídit tuhle zemi. Převálcoval rozdrobenou opozici, která nechala propadnout milion hlasů,“ napsal Petrov s tím, že Fiala podle něj rezignoval na pravou tvář ODS a spojil se s neschopnými.

„Ale chytil se do pasti,“ píše dále Vadim Petrov a připomíná, že se členové vládní koalice navzájem drží pod krkem a Fiala ani nemůže nikoho vyměnit a nic udělat, protože by se mu koalice rozpadla, takže vlastně ani nic nemůže řídit.

„Napadlo mě, jak je to osudové,“ konstatuje dál Petrov.

„Po revoluci ODS nechala vzniknout střední třídu, dala šanci vzniknout mnoha úspěšným rodinným firmám i korporacím. Jak paradoxní. Aby je, možná, nyní pohřbila.“

„Ještě není pozdě,“ končí svůj příspěvek.

Nekončí ale Petrovova kritika vlády, resp. jejích členů. V dalším statusu se totiž zaměřil na pirátského předsedu, místopředsedu vlády a ministra Ivana Bartoše. Petrov evidentně není spokojen s jeho prací, s jeho výstupy a vůbec s tím, co dělá a jak se prezentuje.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

„Ivan Bartoš je místopředseda vlády Petra Fialy pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj ČR. Předseda České pirátské strany a poslanec Poslanecké sněmovny PČR. To je dost funkcí. Minimálně tři platy. Zaznamenal někdo, jestli si Piráti vůbec něco myslí o nadcházejícím kolapsu ČR?“

Začíná Vadim Petrov výčtem Bartošových funkcí, aby se následně pozastavil nad tím, zda se Ivan Bartoš vůbec jakkoli vyjádřil k nastupující energetické krizi v České republice.

„Třeba jestli jsou trochu nervózní, něco dělají nebo si alespoň něco myslí? Když už tedy pana místopředsedu vlády platíme?“

Není Petrovovi evidentně po chuti Bartošova nečinnost a přesvědčen o zbytečnosti pirátského předsedy svůj příspěvek uzavírá.

„Vzhledem k cenám, které platit musíme, mi to připadá jako výdaj dost navíc.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: MaA

Tomio Okamura byl položen dotaz

Bojíte se o vaši budoucnost?

Evidentně vám Babiš neodpustí, že jste ho ve volbch nepodpořili, a bude se řídit heslem, že kdo nejde s námi, jde proti nám

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na blití.“ Plýtvání na Ukrajině: VIDEO jako blesk. Zjišťovali jsme

4:44 „Na blití.“ Plýtvání na Ukrajině: VIDEO jako blesk. Zjišťovali jsme

Plýtvání jídlem, municí i penězi, vojáci hrající na telefonu. Jan Šafařík, instruktor obranné střelb…