Firma, která měla na obraně na starosti úklid, se prý podílela na mnohamilionových daňových únicích. Vyplavalo také jméno podnikatele Kočky

10.08.2018 6:51

Koncem měsíce června pozatýkali detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) celkem devětadvacet lidí kvůli krácení daní v hodnotě přes sto třicet milionů korun. Mezi firmami, které se do podvodného řetězce sloužícího ke krácení daní zapojily, byla podle zjištění MF Dnes i společnost, která provádí úklidové práce v objektech Ministerstva obrany.

Firma, která měla na obraně na starosti úklid, se prý podílela na mnohamilionových daňových únicích. Vyplavalo také jméno podnikatele Kočky
Foto: www.pujcka.co
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

V případě, že by úklidová společnost zapojená do podvodů měla přístup do chráněných objektů ministerstva, jednalo by se o bezpečnostní riziko. Firma by mohla mít třeba přehled o bezpečnostních opatřeních nebo způsobu, jakým jsou budovy hlídané.

Něco takového ale ministerstvo prý vylučuje. Prostory, ve kterých se mohl někdo dostat k utajovaným skutečnostem, podle jeho vyjádření uklízí státní podnik Vojenské lesy a statky. Firma, kterou mají v hledáčku kriminalisté, by měla uklízet méně hlídané objekty. V každém případě je možné vyloučit ohrožení bezpečnosti, protože v nejdůležitějších prostorách ministerstva a armádního velení provádí úklid náš státní podnik Vojenské lesy a statky, který disponuje platnou bezpečnostní prověrkou,“ uvedl mluvčí Ministerstva obrany Jiří Caletka.

Anketa

,,Nebrat ani jednoho migranta," razí Andrej Babiš. Je to správná politika?

97%
3%
hlasovalo: 17648 lidí
Došlo prý i k menšímu nedorozumění mezi policií a armádou, protože vojáci nedostali informace o tom, že je mezi prověřovanými společnostmi i firma, která pro ně pracuje. „Ministerstvu obrany není známo, že by některá z firem byla vyšetřována,“ sdělil Caletka. Řetězec třiadvaceti podvodných firem fungoval jednoduše několik let. Zapojily se do něj uměle vytvořené společnosti, které mezi sebou obchodovaly s neexistujícím zbožím. A aby vše vypadalo legálně, přidaly se i běžně fungující úklidové firmy.

V případu je mezi obviněnými i známý podnikatel Jan Kočka. „Skupina obviněných měla založit minimálně 23 obchodních společností a působit v nich. Část těchto společností nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost. Na jejich účty byly převáděny finanční prostředky od společností zabývajících se úklidovou činností,“ uvedla k případu ve své zprávě policie.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …