Firma spojovaná s Řebíčkem je v insolvenci. Dluží státu 54 milionů

08.08.2012 13:36

Do insolvenčního řízení se dostala firma Viamont, která byla dávána do souvislostí s politikem Alešem Řebíčkem. Společnost o to sama požádala, protože dluží státu na daních téměř 54 milionů korun. Informuje server iDnes.cz.

Firma spojovaná s Řebíčkem je v insolvenci. Dluží státu 54 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Insolvenci vyhlásil v úterý Krajský soud v Ústí nad Labem. Viamont nebyla schopná splácet závazky a navrhuje svou reorganizaci.

Firma dluží státu celkem 53,9 milionů korun. Další peníze ale dluží společnosti Betvar – 887 tisíc – a firmě PV Building – 161 tisíc. Částky se ovšem mohou změnit kvůli probíhajícímu insolvenčnímu řízení, mohou se přihlásit další věřitelé.

Díky nepřátelské mediální kampani jsme nemohli uspět ve veřejných zakázkách

Podle Viamontu se situaci společnosti začala zhoršovat v letošním roce. Podle serveru iDnes.cz neměla veřejné ani soukromé zakázky a potýkala se s krizí v ekonomice.

Své problémy svaluje Viamont na „nepřátelskou mediální kampaň související s předchozím akcionářem dlužníka, která zejména u vyhlašovaných veřejných zakázek dlužníků prakticky znemožnila uspět“.

Přihrával Řebíček zakázky? Vždycky to popíral

Jedná se právě o politika Aleše Řebíčka, který byl spolumajitelem a předsedou představenstva společnosti od jejího založení v roce 1996. Viamontu a jejím dceřiným společnostem se začalo dařit poté, co se Řebíček v roce 2006 stal ministrem dopravy. Podle MF Dnes dostala stavební společnost pod Viamontem v období od ledna 2005 do srpna 2006 veřejné zakázky ve výši 558 milionů korun. V období od září 2006 do května 2008 už to byly zakázky za 3,5 miliardy.

Řebíček podle iDnes.cz ovšem neustále popírá, že by měl vliv na přidělování zakázek. Prý se musel zbavit akciového podílu ve společnosti. Firma ale v roce 2008 přešla na akcie na majitele, a tak nešlo zjistit, zda tam Řebíček skutečně neměl podíl. Řebíček je také majoritním vlastníkem fotbalového klubu Slavia.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…