Firmu související s Rathem vyšetřuje policie. I kvůli jiným obchodům

26. 5. 2012 21:19

Firma Puro-Klima, která je spojovaná s kauzou Davida Ratha, má na krku policii. Nejen však kvůli bývalému středočeskému hejtmanovi, ale také v souvislosti s Královéhradeckým, Ústeckým a Libereckým krajem.

Firmu související s Rathem vyšetřuje policie. I kvůli jiným obchodům
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

V médiích se firma dodávající zdravotnický materiál objevila nejprve kvůli kauze Davida Ratha. Puro-Klima si vydělala stovky milionů dodáváním zařízení pro příbramskou a kladenskou nemocnici. Policie se ale zabývá i případy Královéhradeckého, Libereckého a Ústeckého kraje.

Tyto tři kraje totiž spolu se Středočeským zajistili druhému největšímu dodavateli zdravotnických zařízení největší tržby. Policisté vyšetřují například už čtvrtým rokem případ Královéhradeckého holdingu, který v roce 2008 nakoupil od této firmy náčiní za 137,5 milionu korun. Dalších 210,1 milionu stálo "zprovoznění, zaškolení, zkušební provoz, dopravu, instalace, zkoušky dlouhodobé stability, validace".

Puro-Klima tehdy použila postup častý i u jiných dodavatelů – naúčtovala si za dodávku a další úkony marži ve výši 150 procent původní ceny.

V Ústeckém kraji má firma problémy kvůli předraženým přístrojům, a to průměrně o 50 procent. V případě Liberce se problém týká objednávky na přístroje za 250 milionů. Ve všech krajích se většinou stávalo, že Puro-Klima byla jedinou firmou, která se do zakázky hlásila. Bývaly zde totiž nastaveny podmínky, jako že daná společnost musí mít za sebou už jednu zakázku pro kraj, která převyšuje 100 milionů. To u Puro-Klima nebyl problém.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…