Flegr: Už s tím nic nenaděláme. Hrozivá předpověď na konec října

17.10.2020 10:30 | Zprávy
autor: nab

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr sdílí na svém facebooku graf, kam za pár dní vystoupají koronavirová čísla. Na konci října, podle něj, bude v nemocnicích deset tisíc pacientů. „Čtvrtina pacientů skončí na jednotce intenzivní péče a více než polovina z nich na ní do pár dnů zemře. S tím už nic nenaděláme,“ bije na poplach profesor – a přidává „protiepidemické dvanáctero“, jak šíření viru zbrzdit a se situací se vyrovnat.

Flegr: Už s tím nic nenaděláme. Hrozivá předpověď na konec října
Foto: archiv J. Flegr
Popisek: prof. Jaroslav Flegr

„Z grafu vyplývá, že když dnes máme asi 3000 hospitalizovaných pacientů, tak už 24. října jich budeme mít 6 tisíc (s tím už teď nic neuděláme – ti lidé jsou již dnes nakažení) a 31.října oslavíme 10 tisíc pacientů v nemocnicích,“ přiblížuje obsah neoptimisticky vyhlížejícího grafu profesor Flegr.

Velmi ho znervózňuje, že v boji proti kolapsu nemocnic vzniká v areálu výstaviště v pražských Letňanech polní nemocnice s pouhými 500 lůžky. „V Letňanech budují s velkou slávou polní nemocnici pro 500 pacientů – tak to mne tedy fakt uklidňuje. Sakra, podívá se už konečně někdo na tenhle graf!!!“ dodává naléhavě.

Předestřel, že scénář hospitalizovaných pacientů bude skutečně černý. „Čtvrtina pacientů skončí na jednotce intenzivní péče a více než polovina z nich na ní do pár dnů zemře,“ pravil. Doslova ho zaráží, že policisté se v televizi v pátek „chlubili“, že porušování opatření zatím řeší domluvou. „Ti jsou ale moudří a hodní, co?“ podotýká s notnou dávkou ironie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…