Fňukno Němcová. Sv*ně, nemůžeme demonstrovat! Xaver a Lipovská „řádí“ dál. A dostalo se to daleko

28.05.2020 7:31

Zákonodárci do Rady ČT schválili ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Xavera Veselého. A ještě řadu hodin po ukončení volby to na sociálních sítích pořádně bublalo hněvem. Aktivista Tomasz Peszyňski označil poslance, kteří tuto trojici zvolili, za „svině“. A tím to ani zdaleka neskončilo...

Fňukno Němcová. Sv*ně, nemůžeme demonstrovat! Xaver a Lipovská „řádí“ dál. A dostalo se to daleko
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)

Komentátor Deníku Referendum Petr Bittner poznamenal, že ekonomka Hana Lipovská podle jeho názoru už překročila hranici psychopatie. Myslel to však v nadsázce.

„Hana Lipovská byla jediná na ekonomicko-správní fakultě, kdo měl lepší známky než můj bratr, čímž pro mě už tenkrát překročila hranici psychopatie (objektivně ji překročil i bratr, ale do rodiny se nekope),“ napsal na sociální síti Facebook.

Hádky o Radu ČT

Anketa

Dokáží Hana Lipovská a Xaver Veselý něco skutečně změnit v ČT?

92%
8%
hlasovalo: 16125 lidí

Pod jeho příspěvkem se rozjela živá debata, v níž mimo jiné zaznělo, že Lipovská „nechápe smysl veřejnoprávních médií“.

Historik Dušan Radovanovič poznamenal, že „šprti“ mohou být nebezpeční, protože ti si do Rady ČT nejdou jen posedět za peníze.

„To je na tom to nejnebezpečnější. Víme, že jiní čerstvě zvolení, nyní tam jsoucí i ti pravě odejití si tam jdou hlavně hezky posedět za penízky a rozhodně se nehodlají nijak sedřít bojem za cokoli. Jenže šprti v tomhle bývají výjimka,“ upozornil historik.

Hádky o Radu ČT

Hádky o Radu ČT

Bittner poté citoval z Deníku Referendum vyjádření odborníků na mediální scénu, kteří dospěli k závěru, že nově zvolení členové Rady ČT budou tlačit veřejnoprávní rys ČT na minimum a zaútočí na veřejnoprávní televizi přes ekonomická témata. Stejnou cestu zvolil před časem maďarský premiér Viktor Orbán.

Nemá cenu opakovat, že jde o lidi, kteří mají k České televizi kritický vztah a půjdou na ruku hnutí ANO,“ uvedl pro Deník Referendum sociolog médií Jaromír Volek. „Zajímavější mi přijde upozornit na jednu podobnost s nedávným procesem 'znevolnění‘ médií veřejné služby v Maďarsku. Tam započala ofenziva proti nim také útokem na jejich hospodaření a prostřednictvím vládních ekonomů. Jejich vysoký podíl v poslední volbě radních naznačuje, že koaliční souběžci hnutí ANO zvolili podobnou strategii, minimálně v postavě Lipovské,“ vysvětlil.

Aktivista Tomasz Peszyňski zašel v kritice nových radních a poslanců, kteří je zvolili, mnohem dál. „Ty svině využily zákaz demonstrací a navolili likvidační radu ČT. Cesta do Maďarska a Polska je volná. Dnes je velmi špatný den,“ nebral si servítky.

Brněnský právník Tomáš Tyl se mu vysmál. „Myslíte, že se pro Peszyňského najde spacák, nebo spíchneme dva cirkusové stany k sobě? Ne ne, já jen aby mu netáhlo... (péče),“poznamenal právník.

Hádky o Radu ČT

Někdejší poslanec za hnutí ANO a novinář Martin Komárek zvolení nových členů Rady ČT přivítal. Má za to, že pravděpodobně nenaplní očekávání svých podporovatelů, ale prý by mohli dokázat alespoň jednu věc.

„Do Rady České televize byli zvoleni nevšední, pestří lidé. Protože rada nemá téměř žádné pravomoci, patrně nenaplní očekávání svá ani těch, kdo je tam dostali. Co by mohli dokázat? Třeba zavést veřejnoprávní kodex na sociálních sítích. Aby se tam začali chovat redaktoři ČT aspoň trochu důstojně,“ poznamenal Komárek.

Marek Wollner z týmu Redaktorů ČT popsal, jak by taková Komárkova „důstojnost“ mohla vypadat. „A fotili si tak maximálně své pejsky,“ poznamenal Wollner.

Nemlčel však ani Komárek. „K tomu bych je asi nenutil. Stačilo by, aby bez důkazu netupili jiné lidi,“ poznamenal.

A Wollner ihned kontroval. „Jako třeba vás, když někoho přirovnáte ke komunistům, dostanete to i s videem, a přesto trváte na tom, ze jste to neřekl. Jo, to je přesně ta regulace v jejich stylu. A politiky byste reguloval jak, aby nebyli v násobné výhodě, když tupí bez důkazů třeba novináře?“ zeptal se.

Komárek poté naznačil, že se Wollner vyjadřuje demagogicky, a Wollner mu doporučil, aby se nad sebou zamyslel.

Martin Komárek popřál Wollnerovi hezké veřejnoprávní sny a Wollner na oplátku Komárkovi popřál, aby se mu zdálo o tom, jak se jednou stane prezidentem.

Hádky o Radu ČT

Hádky o Radu ČT

Pravicová opozice bila po volbě Lipovské, Matochy a Xavera Veselého na poplach. Miroslava Němcová z ODS a poslanci hnutí STAN se shodli na tom, že teď bude třeba mít se na pozoru. Němcová konstatovala, že za členy Rady ČT mohli být zvoleni kvalitnější kandidáti.

Novinář Petr Kamberský k tomu poznamenal, že právě takové projevy vedou k tomu, že jsou do mediálních rad voleni lidé jako moderátor Veselý.

„Ostatně soudím, že přesně tento přepjatý přístup vede k tomu, že Sněmovna volí lidi jako Xaver či Lipovská. Pokud je ČT nekritizovatelná, pořad 168 hodin vrchol novinařiny, pan Wollner nedotknutelný, dopadá to přesně tak, jak to právě dopadlo. Ano, vím jaký shitstorm bude následovat, majtě sa,“ poznamenal.

Hádky o Radu ČT

Horu ostrých slov i odlehčených výroků o nových členech Rady ČT završil bývalý komunální politik za ODS Petr Paulczyňski. Poslankyni ODS Miroslavu Němcovou poslal „do haj*lu“ kvůli slovům, která pronesla na tiskové konferenci strany.

Knihkupkyně Mirka právě skuhrá na tiskovce ODS, že volba Luboše a Hany je ohrožením demokracie a nezávislosti České televize. Víš co, ty fňukno, táhni do haj*zlu i s tou tvojí partají, za niž brečíš,“ nehodlal se vyjadřovat slušně blogger.

Hádky o Radu ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…