Foldyna bude dekorován vysokým vyznamenáním Srbska

09.02.2017 11:51

Poslanec Jaroslav Foldyna dostane vyznamenání. Stříbrnou medaili za zásluhy mu v Bělehradě udělí srbský prezident Tomislav Nikolić. Sociálnědemokratický politik je z matčiny strany Srb a kromě jiného bojuje proti nezávislosti Kosova. Znění dopisu, který to Foldynovi oznamuje, mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Foldyna bude dekorován vysokým vyznamenáním Srbska
Foto: Radim Panenka
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna mluví před srbskou ambasádou
reklama

Politik ČSSD, poslanec a náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Foldyna, který je znám svým bezprostředním a přímým vyjadřováním bez servítků, se bude za pár dní pyšnit stříbrnou medailí za zásluhy Srbské republiky.

O rozhodnutí tamního prezidenta Tomislava Nikoliće, kterému za několik měsíců končí mandát ve funkci, informovala Foldynu srbská velvyslankyně v Praze Vera Mavrić. Poslanec to redakci PL potvrdil s tím, že se osobně zúčastní předání medaile v Bělehradu.

„Vážený pane Foldyno, je mi ctí vás informovat, že vás prezident Srbské republiky Tomislav Nikolić vyznamenal stříbrnou medailí za zásluhy. Ceremoniál předávání vyznamenání se uskuteční v sídle prezidenta republiky ve středu 15. února 2017 v 11.30 hodin. Prezident vás rovněž zve na státní recepci u příležitosti Dne státnosti Srbska, který se uskuteční tentýž den,“ napsala Foldynovi velvyslankyně Mavrić.

Poslanec ČSSD je po matce na půl Srb a pravidelně se podílí na organizování demonstrací proti uznání nezávislosti Kosova v únoru a rovněž připomínky bombardování Srbska koncem března. Patří k nejhlasitějším kritikům prokosovské politiky v českém parlamentu a pravidelně varuje před přijímáním jakýchkoli bilaterálních dohod. „Nelze spolupracovat se státem, který neexistuje,“ říká. Kritizuje též dvojí metr západního společenství, kdy Kosovo bývá uznáváno, ale Krym naopak nikoli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…