Foldyna zveřejnil smutný příběh holčičky, která nemá na obědy. A dal jí peníze

20.12.2013 7:47 | Zprávy

Sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna se nyní, v předvánočním čase, obrátil na své přátele na Facebooku. Připojil se totiž k výzvě učitelky ze školy v Děčíně, aby bylo pomoženo jedné dívence. Její matka samoživitelka je po chemoterapii a v podstatě bez prostředků pro své čtyři děti. Foldyna nejen vyzývá přátele k pomoci, ale sám přispěl deseti tisíci korunami pro rodinu.

Foldyna zveřejnil smutný příběh holčičky, která nemá na obědy. A dal jí peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna

Sociální demokrat Jaroslav Foldyna sdílí snahy učitelky Volrábové ze školy Dr. M. Tyrše v Děčíně. Ta se obrátila na rodiče spolužáků Kristýnky s tím, že žije ve velice svízelných podmínkách, kdy její těžce nemocná maminka a zároveň samoživitelka nemá ani na zaplacení obědů nebo MHD. Navíc se musí starat celkem o čtyři děti, což vzhledem k její nemoci musí zastávat i její dcera, žákyně druhé třídy. Podle zjištění poslance Foldyny rodina žije v nuzných podmínkách, a to téměř bez základního vybavení domácnosti.

Rodiče spolužáků už zorganizovali sbírku, která zajistila alespoň to nejnutnější, jako jsou obědy, svačiny nebo školní pomůcky. Nyní organizují i sbírku dětského oblečení či skromného vybavení domácnosti. Jaroslav Foldyna se podrobně zajímá o těžkou situaci v rodině a dál nejen šíří informace mezi své přátele na Facebooku s žádostí o pomoc, ale sám se rozhodl přispět rodině částkou deset tisíc korun na nejnutnější potřeby. Matka dětí je podle informací učitelky ve velmi vážném zdravotním stavu po chemoterapii a nemá možnost svou situaci aktivně měnit.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …