Fotbalu bude chybět přes 100 milionů, posteskl si prezident Pelta. Zde je důvod

21.01.2016 18:32

Prezident Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta zavítal do čtvrteční Kauzy dne. Na úvod si posteskl,že se senátor Ivo Valenta stahuje z masivní podpory sportu kvůli změnám v legislativě okolo provozování hazardních her. Jasně se také vyjádřil k údajnému korupčnímu prostředí ve fotbale.

Fotbalu bude chybět přes 100 milionů, posteskl si prezident Pelta. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Pelta

Ve hře je až 130 milionů korun. „Já jsem si myslel, že půjde o částečné snížení finanční podpory, ale pan Valenta se rozhodl úplně podporu ukončit. Ale já jsem tak zkušený ve shánění peněz, že mám dva až tři směry, kudy se vydat,“ uklidňoval fotbalové fanoušky. Potřebuje získat minimálně padesát milionů.

Bude to prý velká příležitost pro nové firmy. „Mám radost, že pan Valenta nekončí spolupráci kvůli špatné pověsti fotbalu, ale kvůli nevýhodnému legislativnímu prostředí, které mu prý znemožňuje věnovat více peněz na sport, kulturu a tak podobně.“

Následně se host věnoval údajnému korupčnímu prostředí ve fotbale. O korupci se sice hodně mluví, ale chybí k tomu konkrétní důkazy, což je problém. A proč se tedy ve fotbale objevují podobná nařčení stále dokola. „Může se stát, že píská nějaký rozhodčí a udělá chybu, ale nesmí to být tendence,“ upozornil. Mrzí ho proto prohlášení klubu FC Zličín. Představitelé tohoto klubu tvrdí, že jsou některé kluby upřednostňovány rozhodčími před jinými kluby. Padají silná prohlášení, která nejsou podložena důkazy, což je chyba. Mají velký dopad na financování fotbalu.

Faktem podle prezidenta je, že se za poslední léta ve fotbale mnohé podařilo. Stojí nové sídlo svazu a mládež je vedená ke sportu, nejlépe k fotbalu. O tom se ale tolik nepíše, protože negativní zprávy vyvolají větší pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…