Fotbalu bude chybět přes 100 milionů, posteskl si prezident Pelta. Zde je důvod

21. 1. 2016 18:32

Prezident Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta zavítal do čtvrteční Kauzy dne. Na úvod si posteskl,že se senátor Ivo Valenta stahuje z masivní podpory sportu kvůli změnám v legislativě okolo provozování hazardních her. Jasně se také vyjádřil k údajnému korupčnímu prostředí ve fotbale.

Fotbalu bude chybět přes 100 milionů, posteskl si prezident Pelta. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Pelta
reklama

Ve hře je až 130 milionů korun. „Já jsem si myslel, že půjde o částečné snížení finanční podpory, ale pan Valenta se rozhodl úplně podporu ukončit. Ale já jsem tak zkušený ve shánění peněz, že mám dva až tři směry, kudy se vydat,“ uklidňoval fotbalové fanoušky. Potřebuje získat minimálně padesát milionů.

Bude to prý velká příležitost pro nové firmy. „Mám radost, že pan Valenta nekončí spolupráci kvůli špatné pověsti fotbalu, ale kvůli nevýhodnému legislativnímu prostředí, které mu prý znemožňuje věnovat více peněz na sport, kulturu a tak podobně.“

Následně se host věnoval údajnému korupčnímu prostředí ve fotbale. O korupci se sice hodně mluví, ale chybí k tomu konkrétní důkazy, což je problém. A proč se tedy ve fotbale objevují podobná nařčení stále dokola. „Může se stát, že píská nějaký rozhodčí a udělá chybu, ale nesmí to být tendence,“ upozornil. Mrzí ho proto prohlášení klubu FC Zličín. Představitelé tohoto klubu tvrdí, že jsou některé kluby upřednostňovány rozhodčími před jinými kluby. Padají silná prohlášení, která nejsou podložena důkazy, což je chyba. Mají velký dopad na financování fotbalu.

Faktem podle prezidenta je, že se za poslední léta ve fotbale mnohé podařilo. Stojí nové sídlo svazu a mládež je vedená ke sportu, nejlépe k fotbalu. O tom se ale tolik nepíše, protože negativní zprávy vyvolají větší pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

9:14 Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zveřejnil na svém facebookovém profilu do…