Francouzská odveta: Na hlavní město islamistů dopadly bomby

15.11.2015 22:35 | Zprávy

Francouzské letectvo večer bombardovalo baštu radikálního hnutí Islámský stát ve městě Rakka na východě Sýrie. Letecké údery zasáhly velitelské středisko, náborové středisko džihádistů, sklad zbraní a výcvikový tábor, oznámilo dnes francouzské ministerstvo obrany. IS se přihlásil k pátečním teroristickým útokům, které po sobě zanechaly nejméně 129 mrtvých.

Francouzská odveta: Na hlavní město islamistů dopadly bomby
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Leteckého úderu se zúčastnilo deset stíhacích letounů, které shodily 20 bomb.

"První zničený cíl používal DAEŠ (arabská zkratka pro IS) jako velitelský post, náborové středisko džihádistů a sklad zbraní a munice. Druhý cíl ukrýval výcvikový tábor teroristů," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

13:59 Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

Jen pár stokorun. Pokud nejezdíte ve staré škodovce a netopíte uhlím. To slibuje ekonomka NERVu Hele…