Garry Kasparov se emotivně vyjádřil ke smrti Borise Němcova. Krev má prý na rukou Putin, diktátoři to dělají přesně takto

28.02.2015 12:57

Ke smrti Borise Němcova se zatím nejhlasitěji vyjadřuje další ruský opozičník Garry Kasparov. Na svém twitterovém účtu v posledních hodinách publikoval mnoho komentářů, ve kterých konstatuje, že krev Němcova má na svých rukách ruský prezident Vladimir Putin.

Garry Kasparov se emotivně vyjádřil ke smrti Borise Němcova. Krev má prý na rukou Putin, diktátoři to dělají přesně takto
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Garri Kasparov, ruský opoziční politik
reklama

"Jsem hluboce zarmoucen smrtí mého dlouholetého opozičního kolegy Borise Němcova. Jeho život ukončily čtyři kulky. Dostal tedy kulku za každé ze svých čtyř dětí, které na tomto světě zanechal,“ reagoval emotivní poznámkou na Twitteru Kasparov krátce poté, co se ve světových médiích objevila zpráva o úmrtí bývalého vicepremiéra Němcova. Kasparov dále uvedl, že Němcov věřil ve změnu Putinova režimu bez násilí a zevnitř. "Když jsem se spolu přeli, Boris mi vždy říkal, že jsem příliš netrpělivý. V Rusku dle jeho názoru změny přicházejí pomalu. On už je bohužel neuvidí. RIP!" konstatoval se smutkem Kasparov.

Kasparov rovněž na svém Twitteru odmítl názory, dle kterých smrt Němcova Putinovi spíš uškodí. "Neříkejte hlouposti, že to neudělal či jak je to pro něj vlastně nevýhodné. V případě diktátorů podobné uvažování nemá smysl. Pro ně lidský život nic neznamená. Putin už má na svých rukách spoustu krve,“ tweetoval Kasparov a dal jeho smrt do souvislosti s nešťastnými událostmi nedávné minulosti, ze kterých je často Kreml obviňován. "Politkovská byla zastřelena, MH17 sestřelili z oblak a nyní je mrtvý i Boris. Kreml bude jako vždy ze všeho obviňovat opozici nebo CIA," rozčiloval se Kasparov.

Podle Kasparova vůbec nemá smysl se ptát, co vražda Borise Němcova znamená. "Je to přece dávno jasné. Být v opozici proti Putinovi vždy znamenalo a znamenat bude, že váš život je ve vážném ohrožení," má jasno bývalý šachový velmistr. Není prý důležité, jestli ruský prezident osobně vydal rozkaz k zavraždění Němcova. "Hlavním pachatelem je jeho propaganda, která 24 hodin denně a 7 dní v týdnu útočí proti údajným nepřátelům státu," uvedl Kasparov. V jednom z posledních tweetů Kasparov informuje o tom, že v domě Němcova "rabuje“ policie. "Nepřátelé Putina jsou vždy oběťmi a jeho oběti jsou vždy podezřelé," napsal Kasparov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…