Gazdík poplival ODS. A takto tvrdě mu to oplatila Němcová

30.11.2013 10:41

Kandidát TOP 09 na post místopředsedy sněmovny Petr Gazdík obvinil ODS z toho, že první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek nezasedl ve vedení sněmovny kvůli podrazu právě občanských demokratů. Cítí k němu prý zášť ještě z minulé vlády. Tato slova si ale nenechala líbit Miroslava Němcová ani další členové strany. Gazdík prý lže a navíc otevřel cestu levici k moci. Máme toho dost, zní z ODS.

Gazdík poplival ODS. A takto tvrdě mu to oplatila Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

"Upřímně řečeno, jako podraz to beru od ODS. Je evidentní, že v druhém kole jsme od ní žádný hlas nedostali. Vidím tam pořád nějakou zhrzenost a zášť. Stále nám vyčítají předčasné volby, pořád ještě nepochopili, že s jejich neustále se rozpadajícím mančaftem nešlo hrát. Zrovna včera je průzkum CVVM vyprovodil se čtyřmi procenty ze sněmovny, z čehož byli takoví zhrzení. Měl jsem dojem, že z toho osočují nás, byť nejsem šťastný z jejich volebního výsledku," prohlásil Gazdík pro Lidové noviny a utrhl modrou lavinu.

„Kalousek můj hlas dostal a budu volit i pana Gazdíka. Ale s útoky a narážkami na ODS by mohl přestat. Předčasné volby pro TOP 09 dobře také nedopadly a tím, že napadá nás, rozhodně neposiluje pozici své strany. Radují se jiní. Já už toho mám dost. ODS i já jsme se k TOP 09 chovali daleko korektněji a očekávala bych, že se k nám budou chovat stejně,“ varuje své kolegy v opozici Němcová, jejíž reakci zveřejnil server Lidovky.cz.

Podobně se na to dívají i další členové ODS. Podle místopředsedy ODS vedla přesně tato rétorika k tomu, že se voliči odklonili jak od ODS, tak od TOP 09. Bývalý místopředseda strany Pavel Drobil připomíná, že to byla TOP 09, která chtěla urychleně rozpustit sněmovnu a nechat vypsat předčasné volby, čímž se zařadila po bok levice. Zároveň si klade řečnickou otázku, jaký by měla mít ODS zájem na tom, aby pravicovou opozici ve sněmovně reprezentoval právě Miroslav Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…