Gazdíkovci urvali miliardáře, ten se přebreptl a Kalousek z toho má „Vánoce“. Letní perla kampaně

02.08.2017 10:32 | Zprávy
autor: jav

Přeřeknutí novopečeného kandidáta hnutí STAN Dalibora Dědka, který si na tiskové konferenci popletl název svého hnutí s hnutím ANO, vyvolalo záplavu pobavených reakcí i seriozních komentářů. Důvodem byl fakt, že Dědek v minulosti hnutí ANO a Andreje Babiše prokazatelně podporoval. Mnozí tak přispěchali s označením Gazdíkových Starostů za „béčko ANO“. A stvořili dokonce nový název: Hnutí STANO.

Gazdíkovci urvali miliardáře, ten se přebreptl a Kalousek z toho má „Vánoce“. Letní perla kampaně
Foto: Archiv DD
Popisek: Miliardář a majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek

Po rozchodu s lidovci to vypadalo, že hnutí Starostové a nezávislí, překvapení loňských krajských voleb, může letošní sněmovní volby odepsat. Petr Gazdík s kolegy se však nevzdávají, o Sněmovnu chtějí zabojovat a v úterý ve Sněmovně představili skutečně velkou rybu – podnikatele a držitele státního vyznamenání za zásluhy Dalibora Dědka. Zakladatel firmy Jablotron, který se z nuly vypracoval na miliardáře, má být nejen magnetem na voliče, ale i na další kandidáty podobného ražení.

„Jen když budou do politiky vstupovat lidé, kteří opravdu něco umí a něco dokázali, je šance politiku změnit,“ komentoval to předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Sám Dědek chce inspirovat další a přivést do politiky lidí s „čistým štítem“. K tomu má mimo jiné přispět internetový projekt HledámeSlušný.cz, který rozjel.

„Politická kultura je temnou skvrnou od sametové revoluce v naší zemi. Pokud člověk uvažuje o tom, že jde do politiky, tak je to jako jít do lokálu té nejhorší pověsti; a to já chci změnit,“ vykládal Dědek na tiskovce se špičkami hnutí STAN v Poslanecké sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…