Gazdíkovci urvali miliardáře, ten se přebreptl a Kalousek z toho má „Vánoce“. Letní perla kampaně

02.08.2017 10:32 | Zprávy
autor: jav

Přeřeknutí novopečeného kandidáta hnutí STAN Dalibora Dědka, který si na tiskové konferenci popletl název svého hnutí s hnutím ANO, vyvolalo záplavu pobavených reakcí i seriozních komentářů. Důvodem byl fakt, že Dědek v minulosti hnutí ANO a Andreje Babiše prokazatelně podporoval. Mnozí tak přispěchali s označením Gazdíkových Starostů za „béčko ANO“. A stvořili dokonce nový název: Hnutí STANO.

Gazdíkovci urvali miliardáře, ten se přebreptl a Kalousek z toho má „Vánoce“. Letní perla kampaně
Foto: Archiv DD
Popisek: Miliardář a majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek

Po rozchodu s lidovci to vypadalo, že hnutí Starostové a nezávislí, překvapení loňských krajských voleb, může letošní sněmovní volby odepsat. Petr Gazdík s kolegy se však nevzdávají, o Sněmovnu chtějí zabojovat a v úterý ve Sněmovně představili skutečně velkou rybu – podnikatele a držitele státního vyznamenání za zásluhy Dalibora Dědka. Zakladatel firmy Jablotron, který se z nuly vypracoval na miliardáře, má být nejen magnetem na voliče, ale i na další kandidáty podobného ražení.

„Jen když budou do politiky vstupovat lidé, kteří opravdu něco umí a něco dokázali, je šance politiku změnit,“ komentoval to předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Sám Dědek chce inspirovat další a přivést do politiky lidí s „čistým štítem“. K tomu má mimo jiné přispět internetový projekt HledámeSlušný.cz, který rozjel.

„Politická kultura je temnou skvrnou od sametové revoluce v naší zemi. Pokud člověk uvažuje o tom, že jde do politiky, tak je to jako jít do lokálu té nejhorší pověsti; a to já chci změnit,“ vykládal Dědek na tiskovce se špičkami hnutí STAN v Poslanecké sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

Zaseknutý parlament. To je výsledek „práce“ opozice a jejích obstrukcí. Podle zdrojů ParlamentníchLi…