Gazdíkovy ambice: Buď poslanec, nebo hejtman

10. 5. 2012 13:03

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí představily třináct lídrů pro podzimní krajské volby. Jedenáct mužů a dvě ženy prý tvoří konzervativní alternativu nynějším hejtmanům z ČSSD a velkým koalicím.

Gazdíkovy ambice: Buď poslanec, nebo hejtman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

"Jsme strana, která brání evropské ideály a prosazuje proevropskou politiku také na úrovni regionů. I když nám dnes fouká vítr do obličeje, zodpovědný politik nemá popularitu na prvním místě, ale má tam pouze to, co je dobré pro tuto zemi. Posíláme do voleb správné lidi,“ řekl ve čtvrtek předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

O post hejtmana ve Zlínském kraji se tak bude ucházet i předseda Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a bývalý starosta Suché Lozi Petr Gazdík. "Svou kandidaturou na hejtmana bych chtěl rozbít tradiční koalici ODS, ČSSD a KDU-ČSL, která kraji nerušeně vládne už příliš dlouho,“ popisuje svoji motivaci Petr Gazdík a dodává: „Rozhodně nebudeme jen líbivě slibovat, ale otevřeně mluvit o problémech v regionech, které nejsou po čtyřech letech v dobrém stavu. Máme chytré voliče, kteří vědí, že naše kroky dávají lepší šance pro rozvoj nám všem.“

Vedle Petra Gazdíka bude TOP 09 a Starosty v krajích prezentovat i dalších pět poslanců a jeden senátor. "Nechceme se tvářit, že se celostátní reformy netýkají krajů. Chceme voličům naprosto nepopulisticky vysvětlit, proč jsou potřeba a ukázat na pozitivní efekt, který už lidem přinesly,“ dodal první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

ParlamentníListy.cz se omlouvají Petru Gazdíkovi za chybně uvedené původní informace v článku, že by měl ambice v případě vlastního úspěchu ve volbě na hejtmana zachovat si i poslanecký mandát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…