Gazprom nic nedá Ukrajincům, dodávky pro nás bude posílat dál

16.6.2014 9:08 dop.

Ruská společnost Gazprom požaduje od Ukrajiny, aby od nynějška platila za dodávky plynu dopředu. Gazprom oznámil, že dodávky plynu pro evropské země bude posílat v plné výši. Ukrajina je musí předat.

Gazprom nic nedá Ukrajincům, dodávky pro nás bude posílat dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oheň, ilustrační foto

Kyjev dluží za předchozí dovoz této energetické suroviny několik miliard dolarů a podle Gazpromu neuhradil platby ani za červnové dodávky. Podle agentury Reuters to oznámil Gazprom v prohlášení.

„Dnes od 10:00 moskevského času převedl Gazprom Naftogaz, v souladu se stávající smlouvou, do (režimu) zálohových plateb za dodávky plynu. Ode dneška bude ukrajinská společnost pouze dostávat ruský plyn, za který již zaplatila," uvedl podle agentury Reuters Gazprom ve svém prohlášení.

V dané situaci hrozilo přerušení dodávek, které by mohlo zasáhnout i tok ruského plynu do Evropy, kam polovina této suroviny z Ruska proudí přes Ukrajinu. Dřívější spory mezi Ruskem a Ukrajinou před pěti a osmi lety vedly k omezení dodávek na západ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: adr, čtkTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

11:35 Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

„Hysterická tragédie.“ Tak někteří hodnotí facebookovou obhajobu „vnitro není lehká disciplína“ mini…