Gazprom opět zastaví Nord Stream. Cena plynu prolomila další rekord

19.08.2022 20:50

Dodávky plynovodem Nord Stream se od 31. srpna do 2. září kvůli údržbě zastaví. Oznámila to ruská plynárenská společnost Gazprom. Plyn v Evropě zdražil na rekordních 257 eur za MWh, píše server Novinky.cz.

Gazprom opět zastaví Nord Stream. Cena plynu prolomila další rekord
Foto: Hans Štembera
Popisek: Plynový sporák, ilustrační foto

Pokud nenastanou žádné technické problémy, bude po dokončení prací přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal Gazprom.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Gazprom současné omezování dodávek plynu zdůvodňuje technickým problémy, mimo jiné chybějící turbínou ve stanici Portovaja. Unie však tvrdí, že technické problémy jsou pouhou záminkou a že Moskva používá plyn jako zbraň k prosazení svých zájmů.

V reakci na opětovné uzavření Nord Streamu 1 dnes cena plynu pro evropský trh opět pokořila dosavadní rekord – konkrétně se zvýšila na 257 eur za megawatthodinu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…