Gazprom se sankcí nebojí. Dovážená zařízení prý dokáže nahradit

23.09.2014 7:03 | Zprávy

Ruský státní plynárenský koncern Gazprom dokáže nahradit veškeré dovážené zařízení, na které se vztahují západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho roli v ukrajinské krizi. Prohlásil to podle agentury Reuters náměstek generálního ředitele největšího ruského vývozce plynu Alexandr Medveděv. Restrikce podle něj nebudou úspěšné.

Gazprom se sankcí nebojí. Dovážená zařízení prý dokáže nahradit
Foto: GAZPROM
Popisek: GAZPROM

"V Gazpromu dovážíme pouze deset procent zařízení a služeb, 90 procent naší poptávky pokrývají ruští výrobci," sdělil podle Reuters Medveděv na energetické konferenci na ruském ostrově Sachalin. "Žádné úspěšné zavedení sankcí (v dějinách) není známo," sdělil na otázku, zda sankce Gazprom nepoškodí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

17:45 Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

Ukrajinská historička Marta Havryšková označuje současnou korupční aféru na Ukrajině za „největší v …