Generace hlupáků? Ekonom a otec Pikora brutálně o současném školství

12.03.2021 7:34 | Zprávy

Ekonom Vladimír Pikora velmi znepokojeně přihlíží úpadku českého vzdělávání. Znepokojeně už proto, že sám má potomky ve školním či předškolním věku. S ním jdou ruku v ruce úpravy maturitních zkoušek, které mají v důsledku koronakrize ulevit studentům. „Opravdu je cílem vychovat generaci hlupáků?“ ptá se ekonom ve svém komentáři na serveru Reflex.cz.

Generace hlupáků? Ekonom a otec Pikora brutálně o současném školství
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora

V první řadě úpadek školství není podle Pikory problém výhradně české kotliny. I úroveň britských a zejména amerických škol, které nejsou vyloženě technické, dramaticky poklesla. „Západní školy už neučí, už to je jen vymývaní mozků progresivní propagandou. Výuku blbostí dětem platit nebudu, to mohou studovat doma zdarma,“ zmiňuje, že absolventi těchto škol místo cvičení logiky řeší 64 pohlaví a podobně.

Kritikou nešetří ani Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kam by své děti rozhodně studovat neposlal. „Když čtu o nehorázném opěvování stalinismu, takové školy jsou ztrátou času. Moderní školy neopouští vzdělanci, ale svazáci načichlí marxismem,“ dodává Pikora.

Obává se, že kvalitní vzdělání už nabízí jen Asie. „Když se dívám na výsledky mezinárodních testů, vidím, že Hongkong a Singapur září. Tam má smysl studovat. Tam je budoucnost,“ míní ekonom.

Celý text ZDE

O tom, že je náš civilizační okruh na sestupu, svědčí i to, že byly revidovány například rámcové vzdělávací programy pro základní vzdělávání. „Byla sice posílena výuka informatiky, ale zároveň došlo k redukci výuky fyziky a chemie. Žáci se prý už nemají učit o Newtonových zákonech nebo Ohmově zákoně. To jako už neuslyší o akci a reakci? Neumím si to představit. Prý to bylo pro děti moc složité. To je argument? Opravdu je cílem vychovat generaci hlupáků?“ táže se.

Maturita je podle něj i v době koronavirové krize zcela zbytečné téma. „Nechápu cavyky s maturitou. Proč by nemohla proběhnout maturita normálně? Studenti už nejsou malé děti! Maturant by měl být schopen se na zkoušku připravit sám, a pokud toho schopen není, neměl by ani maturitu dostat. Vážně nevidím důvod k rušení maturit,“ dodává Pikora, že pokud má k dispozici všechny materiály a okruhy, musí to zvládnout.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…