Generál Petr Pavel řekl rozhodné slovo, zda vstoupí do politiky. A k tomu zmínil spoustu informací o Putinovi

06.10.2018 15:21 | Zprávy

Armádní generál Petr Pavel, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a do letošního června šéf Vojenského výboru NATO, popsal, jak by mohl vypadat útok na členský stát Aliance a co by po něm mohlo následovat. Prozradil také, zda se chystá do politiky. Došlo i na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina. Pavel si v souvislosti s Putinem v jednu chvíli oddechl...

Generál Petr Pavel řekl rozhodné slovo, zda vstoupí do politiky. A k tomu zmínil spoustu informací o Putinovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel

Generál Petr Pavel by měl za pár týdnů odejít do důchodu. V listopadu končí jeho služba vlasti. Pavel však v rozhovoru pro Deník.cz zdůraznil, že se nechystá na poklidné odpočívání kdesi na chalupě. Hodlá pořádat besedy a věnovat se otázkám bezpečnosti. Do politiky se ale nechystá.

„Aktivní politické angažmá nevidím jako nejlepší službu státu. Budu se spíš snažit zůstat nezávislou osobou, mít možnost přispět k tomu, co považuji za důležité, tedy zlepšit povědomí naší veřejnosti o otázkách bezpečnosti a obrany, zaujímat k nim realistický pohled a tím přispět k tomu, že naše ozbrojené síly budou věrohodnou součástí alianční kolektivní obrany. ... Kdybych se dal na politiku, nutně bych se stal součástí onoho prostředí, a to nejen v tom pozitivním smyslu, o němž jste hovořila, ale také v tom negativním. A to je zabijákem mnoha dobrých myšlenek, jež se v kontaminovaném prostředí naší politiky rozpouštějí,“ uvedl Pavel.

V rozhovoru také prozradil, že kdyby žil v roce 1938, tak by jako voják radil prezidentovi Edvardu Benešovi, aby ponechal armádu v pevnostech a aby bránil svoji zemi. „Jako voják bych prezidentu Benešovi doporučil asi totéž, co mu radil tehdejší velitel Hlavního štábu Ludvík Krejčí, tedy nepodřídit se a bojovat. Poměr sil nevyzníval jednoznačně ve prospěch Německa, jak uvádějí některé prameny, vůle obyvatel bránit se byla neuvěřitelná, výsledky mobilizace byly mimořádně povzbuzující, konfigurace terénu včetně nedokončených opevnění nám dávala velké šance na úspěch. Stejně tak jsem přesvědčen, že to, co nazýváme zradou spojenců, nebylo univerzální, neboť i ve Francii a v Anglii bylo mnoho odpůrců přijetí mnichovské dohody,“ zdůraznil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …