Generál Šándor: S těmito přistěhovalci je problém. Vymyté mozky. Začlenit je nejde. Ale pozor, toto si Evropa způsobila sama

15.11.2020 15:10 | Zprávy
autor: mp

Na vlnách Českého rozhlasu se setkali historik z České křesťanské akademie Jan Stříbrný a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Debatovali o radikálním islámu. Šándor upozornil, že teroristické útoky v Evropě páchají často lidé, kteří se v Evropě narodili. Záminku k páchání těchto útoků jim podle jeho názoru dal sám Západ, který se vrhl na zahraniční vojenské operace, a ty nám podle analytika nic moc dobrého nepřinesly.

Generál Šándor: S těmito přistěhovalci je problém. Vymyté mozky. Začlenit je nejde. Ale pozor, toto si Evropa způsobila sama
Foto: Repro XTV
Popisek: Bezpečnostní expert, generál v záloze Andor Šándor

Podle Šándora nesou díl viny na vzestupu radikálních islamistů i země Západu. „Já bych viděl jako první příčinu (radikalizace) nestabilitu zemí Blízkého východu i severu Afriky, u zemí, kterým říkáme pásmo Sahel, na jejich destabilizaci se bohužel podílely i západní země,“ pravil Šándor v pořadu Vertikála Českého rozhlasu.

Pokud v těch problematických státech nebudou skutečně vládnout vlády, které mají dosah větší, teď to trochu přeženu, než jen v budově, ve které sídlí, tak budeme sklízet plody těch našich vojenských operací v zahraničí, které mnoho dobrého nepřinesly,“ rozvedl svou myšlenku Šándor.

Problém je podle něj v tom, že kupříkladu v Afghánistánu bezpilotní dron zabije sto lidí, ale pak se ukáže, že to byla afghánská svatba – takové případy napomáhají radikalizaci muslimů, kteří žijí v Evropě už ve druhé či třetí generaci. „Většinově ty (teroristické) útoky (v Evropě) byly spíš z domácího podhoubí,“ upozornil Šándor.

Téma migrace je podle jeho názoru třeba řešit komplexně, včetně vrácení migrantů, kteří nemají právo na azyl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…