Greenpeace: Lidé chtějí jádro, protože nezažili Černobyl

07.06.2012 18:35 | Zprávy
autor: jno

Blíží se čas, kdy dojde zásoba fosilních paliv, proto je důležité už teď přecházet na obnovitelné zdroje. Jestliže se v budoucnu miliardy korun investují do elektrárny Temelín, načasování tohoto přechodu bude silně ohroženo, míní programový ředitel Greenpeace ČR Michal Komárek.

Greenpeace: Lidé chtějí jádro, protože nezažili Černobyl
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Aktivista z Greenpeace přelézá plot Úřadu vlády

Ten byl hostem ve čtvrtečním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Podle Komárka je nyní nutností jednak začít snižovat hranici CO2 v atmosféře, ale taky pomalu přecházet na obnovitelné zdroje. Podpora lidí by jim mohla pomoct prosadit se normálním způsobem.

Jenže je podle Komárka problém v tom, že mají v Česku velký vliv společnosti jako ČEZ. Ta má zájem hlavně na dostavbu Temelína. Kdyby se do něj peníze opravdu nalily, bylo by tím ohroženo načasování s přechodem na obnovitelné zdroje. Dalším problémem je to, že veřejnost nemá podle Komárka ráda obnovitelné zdroje a věří spíš v jádro. To si vysvětluje tím, že jsme jako národ naplno nezažili černobylskou katastrofu. „Informace nám byly filtrovány,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …