Grospič mluvil o střelbě do protestujících. Nečas: Podle sebe soudím tebe

02.05.2012 6:51

Premiérovi Petru Nečasovi vadí narůstající agresivita komunistů. Jejich místopředseda Stanislav Grospič totiž na prvomájové demonstraci prohlásil na adresu vlády, že to už by mohla klidně sáhnout i ke střelbě do protestujících.

Grospič mluvil o střelbě do protestujících. Nečas: Podle sebe soudím tebe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

"Komunisté se dodnes důsledně nerozloučili s totalitní minulostí a v poslední době jen narůstá jejich agresivita," uvedl pro Lidovky.cz premiér Petr Nečas.

Jde o reakci na slova místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče na prvomájové demonstraci na pražském Výstavišti. Ten zde připomněl střílení do demonstrujících dělníků a horníků za Rakouska-Uherska a dodal, že si nelze dělat iluze, že by po takových metodách nesáhla i současná vláda.

"V jeho případě se nepochybně jedná o uvažování podle sebe soudím tebe," dodal Nečas spolu s tím, že Grospič patří mezi nejhorlivější stoupence Gottwaldovských tradic.

Grospič nyní plánuje kandidovat na předsedu KSČM. Mezi jeho požadavky patří zrušení reforem, rezignace vlády a předčasné volby. Podle něj je totiž stát akorát rozkrádán, a to "lidmi typu Nečase, Kalouska, Bárty, Peake, Drábka, Hegera a také těmi, kteří je platí: pány Bakaly, Kellnery, Babiši a Hušáky".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„P*asárna.“ Xaver a herec Měcháček: Hejma nabídl, že aféru ukončí. Dal výzvu

11:12 „P*asárna.“ Xaver a herec Měcháček: Hejma nabídl, že aféru ukončí. Dal výzvu

Útok komika Tomáše Měcháčka začal rozebírat i komentátor Ondřej Hejma. Když totiž Měcháček obvinil X…