Hackeři napadli americké elektrárny

07.07.2017 20:03

Přinejmenším do tuctu amerických elektráren měli podle agentury Bloomberg vniknout hackeři operující ve prospěch cizího státu. Útok podle informovaných amerických činitelů vyvolává podezření, že hackeři hledají slabá místa v rozvodu elektrické energie.

Hackeři napadli americké elektrárny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice
reklama

Agentura Bloomberg následně uvedla, že experti před tímto varují, neboť podle nich si nepřátelské síly chtějí vytvořit podmínky pro narušení dodávky elektřiny ve Spojených státech. Mimochodem, pronikli prý i do kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. 

Podle agentury je hlavním podezřelým Rusko. Rusům se přitom již v minulosti podařilo vyřadit část elektrické rozvodné sítě na Ukrajině. Spojené státy však podle všeho mají rovněž vlastní kybernetické nástroje, které by byly schopné rozvrátit nepřátelskou elektrickou síť.

Původní text ZDE.

Hackeři nedávno rovněž pronikli do sítí jisté nejmenované společnosti, jež vyrábí kontrolní systémy pro zařízení užívaná v elektrárenských provozech.

Jak uvedlo americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost, bezprostřední nebezpečí Spojeným státům nehrozí. „Není náznak žádného veřejného ohrožení, protože případný dopad hackerských útoků se omezuje na administrativní a obchodní sítě,“ zaznělo z ministerstva. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…