Hádka mezi Německem a Francií. Jednání Scholz - Macron nebude

20.10.2022 17:53 | Ze sítí

Společné jednání mezi francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Scholzem nebude. Schůzka byla plánována na 26. října do Fontainebleau, oba muži však tímto zřejmě odhalují neshody mezi zeměmi.

Hádka mezi Německem a Francií. Jednání Scholz - Macron nebude
Foto: Repro Youtube
Popisek: Francouzský prezident, Emmanuel Macron

Macron a Scholz od vzniku svých nových vlád dávali najevo své přátelství. Nyní je tomu však jinak, když zrušili mezivládní schůzku, jež se měla konat za pár dní. Tradice těchto schůzek je přitom dlouhá, dokonce devatenáctiletá.

Pod vlivem krize se však projevy solidarity změnily v jízlivost a zatrpklost. Jeden z francouzských diplomatů zpravodaje Le Figaro uvedl, že mezi Paříží a Berlínem to pořádně skřípe, francouzský ministr Bruno Le Maire však hovoří, že došlo jen k problému v harmonogramu. 

Mezi neshodami je zejména řešení energetické krize v rámci Evropské rady. To je však jen špičkou ledovce. Francii například nepotěšil výsledek víkendové diskuse německých Zelených o jaderné energetice. Země galského kohouta nyní dostává kvůli odstávce svých jaderných elektráren elektřinu z Německa. Berlín ale za tříměsíční prodloužení těchto dodávek od Paříže očekává podporu prodloužení plynovodu MidCat ze Španělska do Francie – a následně do Německa. Paříž však projekt odmítá.

reklama

autor: vef

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Soros u Pavla a Koláře. Nic pozitivního, obává se znalec neziskovek

9:06 Mladý Soros u Pavla a Koláře. Nic pozitivního, obává se znalec neziskovek

Hrad na to příliš neupozorňoval, ale protistrana se schůzkou s prezidentem Pavlem ráda pochlubila. S…