Hala z ŘSD zůstane za mřížemi. Kauce se zamítá

17. 4. 2012 20:09

Krajský soud v Praze vyhověl stížnosti státní zástupkyně a ponechal ve vazbě Michala Halu, bývalého manažera v Ředitelství silnic a dálnic. Halovi se tak zamítla žádost o propuštění na kauci.

Hala z ŘSD zůstane za mřížemi. Kauce se zamítá
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD
reklama

"Pan Hala byl ve vazbě ponechán," uvedl soudce Josef Gotěk pro server Týden.cz. Předsedal senátu, který vynesl verdikt proti propuštění Michala Haly na kauci. Vyhověl tak stížnosti státní zástupkyně Jany Jahodové.

Odmítl ale uvést důvod, proč byla kauce zamítnuta. Neví to prý ani obhájce Haly Jan Szewczyk. Jahodová jako důvod původně oznámila možný útěk.

Szewczyk se pozastavil nad stanoviskem státní zástupkyně, která za maření vyšetřování považuje podání ústavní stížnosti proti domovním prohlídkám, jež považují za nezákonné. "To je skandální názor," míní advokát.

Hala byl dříve výkonným ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nyní je stíhán protikorupční policií kvůli úplatkářství a špatnému nakládání se státním majetkem. Kauza se týká pronájmu odpočívadel na dálnicích D5 a D47.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka o „promořeného“ Prymulu: Vše prý bylo jinak. A padla čísla, která vyděsí

8:01 Válka o „promořeného“ Prymulu: Vše prý bylo jinak. A padla čísla, která vyděsí

Na včerejší tiskové konferenci Roman Prymula korigoval slova, která vyřkl v DVTV. Vyvracel, že by se…