Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal

16.05.2022 16:32 | Ze sítí

Zpěvák a skladatel Jaromír Nohavica na sebe před nějakou dobou upozornil tím, že se odmítl zříci Puškinovy medaile a vzápětí na to mu začali rušit koncerty poskytovatelé prostor pro hudební akce. Nyní se jeho jméno opět objevuje v médiích. Ovšem v recenzích, ze kterých vyplývá, že své fanoušky si zpěvák vždycky najde. A když neposkytne halu jeden, poskytne ji druhý. A Nohavica ji pak vyprodá a zaplní.

Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal
Foto: 4press.cz
Popisek: Jaromír Nohavica

Není to tak dávno, co se zpěvák a skladatel Jaromír Nohavica ocitl pod tlakem kvůli tomu, že odmítl odevzdat Puškinovu medaili. A hned v několika rozhovorech vysvětloval, proč ji vrátit nehodlá. „To není metál od Putina. To je vyznamenání Ruské federace, které se uděluje od dob prezidenta Jelcina,“ řekl pro katovickou Wyborczu. Jeho koncerty se rušily.

Ještě osmého května se bývalá redaktorka ČRo Jana Hrbková radovala, že „lidé v Česku nezapomínají“.

Ovšem minulý týden měl Jarek Nohavica napilno. Ve čtvrtek vystupoval ve vyprodaném Sportcentru v Prostějově a pátek a sobota pak patřily vystoupením v O2 Univerzu. A podle recenzí si nemohl stěžovat, že by o koncerty nebyl zájem. Dle Olomouckého deníku byli diváci ochotní odpustit i pozdní začátek koncertu, protože čekali dva roky při covidu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …