Hamáček má z ostudy kabát a holý zadek k tomu, píše Ondřej Neff

01.09.2018 14:04

Publicista Ondřej Neff sleduje dění kolem ministerstva zahraničí a nestačí se divit. Europoslanec Miroslav Poche chtěl slyšet jasné slovo, zda bude ministrem zahraničí, a místo toho z ČSSD slyšel, že teď mu nic neřeknou. Pár slov věnoval Neff i tomu, co se dnes děje katolické církvi.

Hamáček má z ostudy kabát a holý zadek k tomu, píše Ondřej Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který se zatím kvůli prezidentovi Miloši Zemanovi nestal ministrem zahraničí, chtěl vědět, zda má naději, že se jím stane, nebo co vlastně bude. A předseda ČSSD Jan Hamáček Pochemu odpověděl. Předstoupil před novináře a řekl, že to teď nebude řešit.

„Pro Jana Hamáčka je to vlastně vcelku snadná pozice. Jakmile jste na tom tak, že chodíte v kabátě z ostudy a pod ním vám svítí holý zadek, je jedno, co uděláte a jak se zachováte. Nic od vás nikdo nečeká, prostě vegetíte a čekáte, jak to dopadne. Máme před volbami, tak polepíte kandelábry sdělením, co všechno bude zadarmo a kdo dostane přidáno, a počkáte, jak to dopadne,“ napsal k tomu publicista Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes.

Ani premiéra Andreje Babiše nic netlačí, aby tuto situaci řešil. Měl by sice respektovat Ústavu, jenže podle Neffa ví, že voliče neobsazenost ministerstva zahraničí nijak netrápí, takže to netrápí ani jeho. Trápit ho to bude možná po volbách, možná t bude po volbách trápit ČSSD, až bude vyhodnocovat své výsledky. V tu chvíli podle Neffa povstane řada expertů a vytáhnou kartu Pocheho z rukávu. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

O Pochem se tedy teď mluvit nebude. Zato se mluví o sexuálním obtěžování, ke kterému dochází v římskokatolické církvi. Mohlo by se zdát, že kostely nejsou místem útěchy, ale sexuálními domovy rozkoše. Jenže je to jen dojem, protože se o tomto problému hodně mluví.

Skutečnost je však jiná. „Katolíků je na světě 1,3 miliardy, kněžích a jáhnů je půl milionu, biskupů je pět tisíc. Škol církev spravuje dvě stě tisíc , nemocnic a dalších zařízení tohoto typu řádově sto tisíc. Je dobře ta čísla připomenout, abychom si uvědomili, co katolická církev v dnešním světě znamená, co a kdo je na ní závislý a čemu a komu je prospěšná. Poklesky jednotlivců, a ty při tak obrovských počtech jistě byly, jsou a budou jako v každé instituci plošně fungující a pracující s lidmi, živí odporný hon na čarodějnice. Přes všechny výhrady k levičáckým konceptům papeže Františka mu přeji sílu, aby tuhle uměle vyvolanou bouři překonal,“ napsal Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

16:46 Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

Server EkonomickýDeník.cz dnes přinesl rok starý rozhovor s expremiérem Petrem Nečasem, který poskyt…