Hamáček mezi spolustraníky varoval před Facebookem: Je to obrovské nebezpečí pro demokracii

15.11.2019 9:23

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček při setkání k 30. výročí znovuobnovení ČSSD a listopadových událostí roku 1989 v Lidovém domě varoval před negativy, která s sebou přináší sociálních sítě. „Facebook je dnes obrovské nebezpečí pro demokracii,“ uvedl Hamáček. Píše server iDNES.cz.

Hamáček mezi spolustraníky varoval před Facebookem: Je to obrovské nebezpečí pro demokracii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Podle Hamáčkových slov mají sociální sítě primárně za cíl společnost co nejvíce fragmentovat kvůli lepšímu zacílení reklamy. „Facebook je dnes obrovské nebezpečí pro demokracii,“ míní ministr vnitra. Nejsou to však jen sociální sítě, před kterými varoval. „Fenomén řetězových e-mailů je ještě horší než Facebook,“ dodal předseda ČSSD Hamáček.

Na setkání promluvila také bývalá ministryně školství za ČSSD Petra Buzková, která varovala před šířením dezinformací. „Svět nám utíká pod rukama. Lidé přestávají mít jistotu, o co se můžou opřít a čemu mohou věřit,“ konstatovala Buzková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…