Hamáček může zamknout okresy. V Chebu je to zlé, něco se musí změnit

10.02.2021 17:12 | Zprávy
autor: jma

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) prosazuje přijetí cílených opatření v Karlovarském a Královéhradeckém kraji, zvažuje se dokonce omezení pohybu v nejpostiženějších okresech jako Cheb a Sokolov. „Situace není dobrá, včerejší nárůst počtu případů je alarmující,“ řekl Hamáček po jednání ústředního krizového štábu a znovu apeloval, aby poslanci ve čtvrtek schválili prodloužení nouzového stavu, jinak podle něj nastane katastrofa.

Hamáček může zamknout okresy. V Chebu je to zlé, něco se musí změnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Situace není podle Hamáčka dobrá nejspíše z důvodu šíření britské mutace koronaviru. „Čísla vykazují riziko zhoršování. Projevuje se to na množství a dynamice případů,“ řekl Hamáček o pravděpodobném vlivu zákeřnější mutace viru, jak informuje server iDNES.cz.

Největší problémy momentálně řeší Karlovarský a Královéhradecký kraj. „To má dopady i na dostupnost jiné péče než té covidové,“ uvedl ministr vnitra s tím, že v těchto krajích se bude muset přistoupit na cílená opatření, o kterých by se mělo rozhodovat ve čtvrtek. „Mohu vás ujistit, že hermetické uzavření žádné části Česka se nechystá,“ ubezpečil ale Hamáček.

S přísnějším režimem podle svých slov počítá i hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Mělo by jít o přísnější kontroly nošení roušek a dodržování opatření, ale nelze vyloučit ani omezení pohybu obyvatel okresů Cheb a Sokolov. Situaci by podle něj mohly spasit vakcíny, které ale nabírají zpoždění.

„Jediné, co můžeme dělat, je, že Ministerstvo zdravotnictví jedná s dodavateli a věřím, že ta situace se zlepší,“ prohlásil Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Motoristé

Nemyslíte, že nebýt Motoristů, tak je na tom vaše vláda líp? Aspoň na mě to působí tak, že vám dost kazí reputaci, že není měsíc, kdy by se neřešilo něco kolem nich a zazdí to pak i to dobré, co třeba děláte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT není vaše, pane Moláčku. Je nás, občanů. A my poplatky nechceme.“ Dohra rebelie

14:11 „ČT není vaše, pane Moláčku. Je nás, občanů. A my poplatky nechceme.“ Dohra rebelie

„ČT je nás, občanů. Neberte si nás jako rukojmí,“ vzkázala přes ParlamentníListy.cz protestujícím za…