Hamáček navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou

22.05.2019 15:48

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dnes navštívil kraj Vysočina. Během této cesty se setkal s vedením kraje a také s představiteli sociální demokracie na Vysočině. Mimo to navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou, Dálniční oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově a poklepal základní kámen domova pro seniory v Chotěboři. O své návštěvě informoval na Twitteru.

Hamáček navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
reklama
„První zastávku návštěvy Vysočiny ve věznici ve Světlé nad Sázavou jsme rovnou spojili s jednáním bezpečnostní rady kraje. Ředitelka mi pak představila denní režim věznice, kdy 500 žen každý den posílají do okolních firem do práce. Skvělé, jak funguje spolupráce v rámci kraje,“ napsal Hamáček na Twitteru. V areálu věznice je plánována výstavba nové budovy, výše investice se bude pohybovat okolo 160 milionů korun.
 
Po prohlídce ženské věznice se v Chotěboři zúčastnil slavnostního poklepání základního kamene domova pro seniory, jehož očekávaná stavba tím ve městě odstartuje. I o této návštěvě informoval na sociální síti. „Život nekončí po padesátce, patří k němu i stáří. ČSSD má péči o seniory jako svou prioritu, moc rád jsem proto poklepal na základní kámen nového domova pro seniory v Chotěboři,“ uvedl ministr vnitra.
 
 
Svoji návštěvu kraje pak zakončil prohlídkou Dálničního oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově. „Hovořit se bude nejen o bezpečnostních otázkách. Jsou před námi evropské volby, navíc lidé se čím dál víc zajímají o sociálně demokratický program, který se nám daří v současně vládě prosazovat a kde Jan Hamáček s velkým přehledem zastává funkci nejen ministra vnitra, ale také 1. místopředsedy vlády,“ přiblížil krajský předseda ČSSD Petr Krčál.   
          
 
„Policie na D1 vždycky dělá, co může. Za tím si stojím! Nicméně klíčem ke zlepšení situace, hlavně na opravovaných úsecích, je užší spolupráce mezi ŘSD, Ministerstvem dopravy, dopravní policií a krajem,“ dodal Hamáček. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…