Hamáček oslovil dobrovolné hasiče

09.07.2021 20:14

V Brně dnes probíhá odložený řádný sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, vzhledem k nestandardní situací způsobenou covidem-19 jde pouze o jednodenní akci a bez účasti hostů. Dobrovolné hasičky a hasiče z celé země tak alespoň na dálku oslovil 1. vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček.

Hamáček oslovil dobrovolné hasiče
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Anketa

Měla by mít Česká republika na Evropské radě i nadále právo veta?

99%
0%
hlasovalo: 13694 lidí
„Slyším či čtu občas v některých médiích a na sociálních sítích, že naše země nemá novodobé hrdiny. Není to pravda, protože právě Vy, dobrovolní hasiči jste při každém jednom zásahu a nasazení takovými hrdiny. Poslední těžké dny na jižní Moravě či v Ústeckém kraji po tornádu a neskutečné spoušti, kterou napáchalo, to znovu ukazují celé zemi. Samozřejmě za 6 let od posledního sjezdu jste zvládli tisíce zásahů a výjezdů, zachránili jste nejeden lidský život a nedozírné materiální hodnoty,“ uvedl Hamáček. 
 
„Na mnoha místech jste dnes nositeli tradic i základem a solí společenského a spolkového života, předáváte pomyslnou hasičskou štafetu také mladé generaci. Jsem rád, že v tom všem máte podporu obcí a měst, krajů a také ministerstva vnitra České republiky. Jsem rád, že před několika lety konečně nastartoval vládní program systémové finanční podpory dobrovolných hasičů a otevřela se i možnost pořízení techniky s využitím výnosu Fondu zábrany škod. Doufám, že v mnoha sborech napříč Českou republikou už slouží nové dopravní automobily a leckde i nová zásahová vozidla,“ pokračoval ministr vnitra. 
 
 
Ministerstvo vnitra podporuje výstavbu nových hasičských zbrojnic a také se finančně podílí na činnosti Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. „Jako ministr vnitra podporuji pokračování této spolupráce a nejsem příznivcem žádných „tupých účetních operací“, rozumějte škrtů v rozpočtu složek IZS,“ dodal Hamáček.
 
Podle něj se hlavně nesmí opakovat situace z let 2010-2011, kdy stát škrtal na provozu základních složek IZS a hrozilo tehdy zavírání hasičských stanic či policejních služeben. „Naštěstí vstoupily do situace kraje a poskytly tehdy IZS výjimečnou pomoc v desítkách milionů korun doslova na benzin a naftu a základní výkon služby,“ uvedl Hamáček s tím, že je to právě on, kdo odpovídá za přípravu státního rozpočtu pro rezort ministerstva vnitra na rok 2022 a ve všech jednáních trvá na tom, aby složky IZS a financování IZS, tedy i dobrovolných hasičů, nebylo kráceno.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…