Hamáček připomínal, jak to tu vypadalo za vlády pravice. My za vás vaše problémy řešit nebudeme, vzkázal opozici

23.11.2018 11:51 | Zprávy
autor: nab

Hlasovat o nedůvěře vládě bez představy, co bude poté, není racionální řešení a je to jen divadlo, řekl předseda ČSSD Jan Hamáček na dnešní schůzi Sněmovny, kterou iniciovala opozice na základě nových informací v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo, v níž je Babiš trestně stíhán. Jako ministr vnitra ujistil, že policie bude řešit všechny otazníky kauzy a nebude se při tom cítit pod politickým nátlakem. „Nechtějte, aby sociální demokracie řešila vaše problémy,“ řekl jasně Hamáček směrem k opozičním poslancům.

Hamáček připomínal, jak to tu vypadalo za vlády pravice. My za vás vaše problémy řešit nebudeme, vzkázal opozici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Na začátku své řeči Hamáček předeslal, že má pochopení pro jisté obavy části veřejnosti a pro to, že kladou otázky, na které chtějí odpovědi. Čemu se mu ale nechce věřit je urputnost a zuřivost, kterou předvádí opozice. „Masaryk říkal, že rozčílení není program. A jako zvolení zástupci lidu bychom si měli uchovat chladnou hlavu a rozhodovat se na základě rozumu a nepodléhat emocím,“ nabádal poslance a dodal, že i on se snaží situaci řešit racionálně.

Připustil, že to, co se děje kolem předsedy vlády, vládu skutečně zatěžuje. Připomněl slova, která vyslovil u Moravce, že takzvaný slovenský model, kdy došlo k dohodě a do čela vlády se na stejném půdorysu postavil někdo jiný, by zcela jistě zmíněnou zátěž z vlády sejmul. „Všichni ale víme, jaká je pozice hnutí ANO, které rozhoduje o tom, koho vyšle do čela vlády a znám i postoj prezidenta,“ doplnil.

Pokračoval s tím, že se mu nelíbí, že v této situaci se vytváří tlak na sociální demokracii, aby shodila vládu, ve které sama sedí a je prý jedno jestli na tiskových konferencích vystupuje šest nebo pět zástupců opozice. „Je evidentní, že ani v té šestistranné konstelaci nemá dostatek hlasů na to, aby vládu shodila,“ uvedl a připomněl, že někteří říkají, že je chtějí nahradit.

„Já se ptám, co by se vlastně stalo poté, kdyby vláda padla? Vládla by tu vláda v demisi, nebo vzhledem k tomu, jak se k tomu staví prezident, by byl možná ústavní pat,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …