Hamáček stojí za zákroky policistů. Kdo nedodržuje zákony, bude potrestán

15.03.2021 18:55

Počet tvrdých zákroků ozbrojených složek proti obyvatelstvu stoupá. Hradec, Ostrava i Budějovice. Ministr Hamáček stojí za policií, ale musí se to prošetřit. „Neuhněte z premisy, budete potrestáni,“ říká vrchní sociální demokrat.

Hamáček stojí za zákroky policistů. Kdo nedodržuje zákony, bude potrestán
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Ministr vnitra Jan Hamáček se postavil za policisty, kteří v minulých dnech provedli zákroky proti civilistům, již si před nimi odmítli nasadit respirátor. „Dokud nebude policistům cokoli prokázáno, tak za nimi stojím,“ řekl s tím, že zásahy se podle něj musejí prošetřit.

Během víkendu zasáhli policisté proti muži bez roušky v Českých Budějovicích. Srazili ho na zem a drželi asi dvě minuty. Roušku si odmítla nasadit i přítomná žena, která se s policisty přela o dodržení bezpečné vzdálenosti a odmítala, aby se k ní přiblížili. Tu policie nesrazila. Další násilné incidenty se odehrály v minulých dnech ještě v Ostravě a v Uherském Hradišti.

„Policie musí postupovat podle zákona a občané musejí dodržovat zákony. Pokud kdokoli z této premisy uhne, musí být potrestán,“ uvedl na tiskové konferenci ministrů ČSSD dále Hamáček.

V obcích nyní platí povinnost mít nasazenou roušku i v okamžiku, kdy se člověk pohybuje na ulici sám. Ministr zdravotnictví Blatný to minulý týden ve Sněmovně vysvětloval tím, že dávat v tomto případě výjimku by komplikovalo situaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…