Hamáčku, chceme vědět, co bude na konci března. Poslankyně Trikolóry promluvila za rozčarované občany

05.03.2021 14:16

Od prvního března se Česká republika ocitla v přísném lockdownu. Lidé musí zůstávat na území své obce nebo okresu, ve firmách se povinně testuje, respirátory jsou povinné takřka všude. Jenže tato přísná opatření mají skončit 21. března, nouzový stav o týden později. Poslankyně hnutí Trikolóra Tereza Hyťhová se proto postavila během poslaneckých interpelací před chybějící členy kabinetu a chtěla vědět, na co se mají lidé již za pár týdnů připravit.

Hamáčku, chceme vědět, co bude na konci března. Poslankyně Trikolóry promluvila za rozčarované občany
Foto: archiv T. Hyťhová
Popisek: Poslankyně Tereza Hyťhová

„Budou studenti maturovat? Budou moci živnostníci pracovat? Jaký má vláda plán a strategii, co bude zamýšlet s republikou v případě, že se situace nezlepší?“ ptala se za občany poslankyně Hyťhová, podle které není možné rozhodovat ze dne na den a vydávat nová a nová nařízení, příkazy, zákazy a omezení. „Lidé potřebují vědět určitý čas dopředu, co se bude dít a na co se mají připravit,“ dodala poslankyně Trikolóry. 
 
 
Jedním dechem se Tereza Hyťhová pustila také do kritiky toho, jak si vláda Andreje Babiše doposud dokázala poradit s pandemií. „Myslím si, že vláda zkrátka žádný plán nemá a nařízení vymýšlí na koleni. Proč si Česká republika nevezme příklad z jiných zemí – např. z Velké Británie? Proč se vláda aktivně nesnaží zajistit dostatek vakcín a raději stále čeká na EU? Tohle všechno prodlužuje lockdown do nekonečna,“ zlobí se poslankyně, která nechce žít v permanentně uzavřeném a smutném světě. 
 
„Vyhlídky jsou bohužel špatné, reálně hrozí, že lockdown zde bude po celý rok. Šílená představa! Dva roky v tvrdém lockdownu nemůže nikoho nechat psychicky v pořádku. Vláda svoji úlohu nezvládla,“ dodala Tereza Hyťhová.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým?  Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

22:03 Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým? Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

Senátní komise pro ústavu udělala první krok k převedení pravomocí prezidenta na jiné ústavní činite…