Hamáčkův tým selhal. Domov pro seniory neví, co má dělat. Na místě dvacet nakažených. „Prosím vás, pomozte, máme ochranné obleky sotva na dva dny!"

04.04.2020 19:59

ParlamentníListy.cz získaly velmi naléhavou prosbu, která se týká domova se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku. Ten je určen zejména pro klienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. Mezi tamními pacienty je zhruba dvacítka nakažených koronavirem.

Hamáčkův tým selhal. Domov pro seniory neví, co má dělat. Na místě dvacet nakažených. „Prosím vás, pomozte, máme ochranné obleky sotva na dva dny!"
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.
reklama

Anketa

Kdo podle Vás pohořel v boji s koronavirem?

hlasovalo: 19727 lidí
O postižené pacienty se stará hned několik mediků, kteří na místě fungují jako dobrovolníci. Tuto informaci si naše redakce ověřila. A jsou to právě medici, kteří se dostávají do velkých problémů i vzhledem ke svému zdraví.

„Hejtman kraje už žádné obleky nemá, snažili jsme se je získat, kde to šlo, ale zatím marně, prosím, pokud můžete, oslovte resort zdravotnictví s prosbou o pomoc," uvedl náš zdroj.

Ten si nepřál být jmenován. „Já jsem osobně čekal, že ochrana těch, kteří se starají, bude pro pana Hamáčka prioritou, ale to se evidentně neděje, prosím, pomozte!" uzavřel krátký telefonický rozhovor náš čtenář.

ParlamentníListy.cz samozřejmě již kontaktovaly ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který se k věci postavil čelem. Pomoc slíbil okamžitě, a to během zhruba dvaceti vteřin.

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek ovšem tyto informace důrazně odmítl. "Do tohoto problému netahejte politiku, ta tvrzení jsou urážlivá a lživá," konstatoval jednoznačně Běhounek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…