Hana Lipovská prolomila své mlčení, aby povzbudila národ: I v těžké době rostou dobré věci. Dejme se do služby zemi

13.03.2020 10:11

Pro celé Česko platí nouzový stav. To přimělo ekonomku Hanu Lipovskou prolomit svou „verbální karanténu“, kterou si na sociálních sítích uložila do skončení voleb do Rady ČT, ve kterých také kandiduje. Mimořádná situace si podle ní žádá slova.

Hana Lipovská prolomila své mlčení, aby povzbudila národ: I v těžké době rostou dobré věci. Dejme se do služby zemi
Foto: Repro XTV
Popisek: Ekonomka a analytička Hana Lipovská
reklama

„Jsem ve verbální karanténě od konce ledna, a jak to tak po včerejšku vypadá, mám mít roubík ještě pěkných pár týdnů nasazen. Na druhou stranu v situaci, kdy je v karanténě svého druhu celá naše země, se pár poznámek přece jen dopustím,“ napsala Lipovská na sociální síti Facebook.

Obratem dodala, že mnohdy na moderní technologie nadáváme, ale teď ukazují i svou pozitivní stránku. Lidé i díky nim mohou dál pracovat. Podle Lipovské by se tedy lidé mohli modlit, aby se situace zlepšila, a pilně pracovat.

„Každý dejme podle svých možností právě v této době s pokorou do služby naší zemi, našemu okolí a našim rodinám své schopnosti, znalosti, sílu, ale také svou trpělivost, svůj čas, humor a nadhled. Ne každý má dar podílet se na vývoji léku, ne každý dokáže sloužit u nemocných, ne každý se může dopouštět heroických činů, ale každý může v této chvíli ‚něco dělat‘. Třeba jen tím, že bude bránit nejen šíření koronaviru, ale také šíření napětí, naštvanosti, podrážděnosti, neřkuli oné ‚blbé nálady‘. Nemám nic proti právníkům, ale není přece jen nutno, aby ti ‚přes rodinné právo‘ měli za několik měsíců příliš mnoho práce,“ uvedla ekonomka.

Spoustu věcí si teď podle ní musíme odříct, nelze jít do hospody, do divadla a tak podobně, lidem často nezbývá než sedět doma. Ale Lipovská připomněla, že všechna tato práva na kulturní život či pracovní úspěch nejsou teď důležitější než právo na život.

„I v těžké době rostou dobré věci. Nejenže bude za rok touto dobou jistě mnoho křtů a vítání občánků, ale také se, jak to ve svém okolí pozoruji, urodí řada nových knížek,“ pokračovala optimisticky.

Nakonec vyzvala spoluobčany, aby povinné koronavirové volno využili také k sebevzdělávání, protože se jim to bude hodit.

Připomeňme, že než se poslanci ve strachu z koronaviru rozešli do svých domovů, zvolili jednoho ze dvou nových členů Rady Českého rozhlasu a tři z šesti nových členů Rady ČT. Hana Lipovská postoupila do druhého kola volby, která pravděpodobně proběhne v dubnu. Ke zvolení v prvním kole potřeboval každý z kandidátů  získat 88 hlasů a Lipovská získala 83. Členství v Radě jí tedy v prvním kole uteklo jen těsně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohlreich se nasr*l: Zdraví hostů? Nic jim do toho není! Odborář koukal

13:19 Pohlreich se nasr*l: Zdraví hostů? Nic jim do toho není! Odborář koukal

Staré známé úsloví všech živnostníků a podnikatelů říká, že náš zákazník, náš pán. Ale dlouhodobě na…