Hana Lipovská v Praze. V kavárně, ne sama. Vyfotili ji. Je řev. Nový vývoj

03.06.2020 7:42

Reportér Jaroslav Kmenta se v úterý vypravil do kavárny Slavia. A pořídil tam fotografii, která se pro mnohé okamžitě stala důkazem o velkém spiknutí proti nezávislosti České televize.

Hana Lipovská v Praze. V kavárně, ne sama. Vyfotili ji. Je řev. Nový vývoj
Foto: Repro Youtube
Popisek: Investigativní novinář Jaroslav Kmenta
reklama

Na fotce u kavárenského stolku společně sedí dvě osoby. V jedné Kmenta identifikoval s určitými pochybnostmi nově zvolenou radní ČT Hanu Lipovskou, a ve druhé filmového režiséra Jiřího Svobodu. Někdejší předseda KSČM s Českou televizí dlouhodobě spolupracuje, naposledy na dvojdílném televizním filmu Vysoká hra o policistovi, rozkrývajícím korupci.

Anketa

Hrozí v Evropě podobné nepokoje jako v USA?

89%
11%
hlasovalo: 10319 lidí

Setkání televizní radní s člověkem, majícím vhled do útrob veřejnoprávní dramatické tvorby, však Kmenta interpretuje zcela jinak. „Dnes v kavárně Slavia mi to připomínalo novou radní České televize Hanu Lipovskou. Pokud to byla ona, asi se seznamuje s establishmentem. U stolu s ní byl režisér a scenárista Jiří Svoboda, někdejší předseda KSČM a velký příznivec Andreje Babiše,“ napsal na svůj twitter společně s fotografií, pořízenou z bezpečné vzdálenosti.

Mezi uživateli českého twitteru vzbudila schůzka náležité znechucení. Objevovaly se názory, že se nová radní „seznamuje s estabilishmentem“, nebo dokonce komentáře o zjevné symbióze mezi komunisty a „rádoby křesťany“.

Jiní využili Kmentovy nejistoty, zda se jedná o Hanu Lipovskou, k humorným poznámkám o jejím vzhledu, ve stylu „buď je to ona, nebo Ferjenčík“. Anebo se posmívali tomu, že si Lipovská na fotce právě něco zapisovala, že si prý přičinlivě dělá poznámky.

Anketa

Dokáží Hana Lipovská a Xaver Veselý něco skutečně změnit v ČT?

92%
8%
hlasovalo: 15519 lidí

Proti vláčení režiséra a radní hnojem českého twitteru se ohradil mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Podle něj se jedná způsobem provedení o „estébáckou fotku“ a to, že na jejím základě někteří „nóbl lidé“ útočí na radní i na významného režiséra, kterému navíc nadávají do „komunistů“, je podle něj neskutečné svinstvo.

Ani Ovčáčkův vzkaz dle očekávání nezůstal bez reakce, tentokrát se jí ujal Miloš Gregor, expert na fake news z brněnské katedry politologie. Ten se vysmál Ovčáčkovu ohrazení proti tomu, aby byl Jiří Svoboda nazýván „komunistou“: „Borec na konec (dnešního dne) a otázka za hradního bludišťáka a klíčenku z Haló novin: jak byste označili člověka, který byl nejen členem KSČ, ale i předsedou KSČM?,“ objevilo se na jeho facebooku.

Anketa

Souhlasíte s tím, že europoslanec Kolaja chce volbu radních ČT řešit na úrovni EU?

1%
99%
hlasovalo: 17941 lidí

Pak Ovčáčka nazval „vulgárním a nenávistným trollem“ a posměšně dodal, že jako bývalý pisálek stranického tisku KSČM by své soudruhy mohl znát.

Pak se ještě Gregor „investigativně“ posmíval tomu, že Ovčáček nechtěně potvrdil, že se Svobodou seděla Hana Lipovská, ačkoliv tvůrce fotografie Jaroslav Kmenta o tom pochyboval.

Ovčáček si ovšem tento výsměch také nenechal líbit a do komentářů Gregorovi napsal, jak členy KSČ nazývá on: „Jak bychom označili bývalého člena KSČ? Třeba Pavel Telička, Petr Pavel nebo Petr Dvořák,“ připomněl Gregorovi několik liberálních hrdinů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…