Hašek u Zemana tři dny před volebním sjezdem ČSSD? Už je jasno, co se dělo

27. 2. 2019 18:12

V křesle pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu přivítala moderátorka Marie Bastlová někdejšího prvního místopředsedu ČSSD Michala Haška. Zeptala se ho na to, proč šel na schůzku s prezidentem Zemanem jen tři dny před nadcházejícím sjezdem ČSSD. A Hašek se rozpovídal...

Hašek u Zemana tři dny před volebním sjezdem ČSSD? Už je jasno, co se dělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek v pořadu Horké téma
reklama

Michal Hašek se tři dny před sjezdem ČSSD sešel s Milošem Zemanem. „Já jsem se s panem prezidentem sešel jako jeho poradce, a ne jako delegát sjezdu ČSSD. Když mi pak pan kancléř (Vratislav) Mynář volal, že schůzka bude v úterý, tři dny před sjezdem, tak jsem si říkal, ‚to zas bude výborné, to bude spekulací‘,“ začal Hašek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nikdy se prý netajil tím, že měl k prezidentu Zemanovi blízko, ale nepředpokládá, že bude Zeman na někoho na sjezdu pomyslně útočit holí, jak to udělal expremiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Hašek nečeká útoky, ale snahu posunout stranu někam dopředu. To se prý daří i za pomoci platformy „Zachraňme ČSSD“.

Hašek přitom čekal, že platforma mohla být „zaříznuta“ po komunálních volbách. „Tehdy se diskutovalo o tom, že vinu na výsledku nese platforma a největší belzebub Hašek,“ poznamenal host.

Místo toho se zdá, že se v ČSSD rozbíhají diskuse, což Hašek považuje za pozitivní. V minulosti platforma podpořila např. Janu Fialovou na post místopředsedkyně a stejně tak podpořila Jaroslava Foldynu. Ani jeden z těchto politiků nehodlá obhajovat mandát místopředsedy strany, ale Hašek v tom nevidí problém. „Názory Jaroslava Foldyny jsou především osobními názory Jaroslava Foldyny a s některými z nich se neshoduje ani platforma,“ poznamenal Hašek.  

V obecné rovině zdůraznil, že jako člen platformy chce prosazovat program ČSSD. 

Pár slov přidal i k tématu své rigorózní práce, kterou zpochybnil redaktor MF Dnes Lukáš Valášek. „Já jsem rád, že jsem ve veřejnoprávním médiu dostal možnost se k tomu vyjádřit. Já mám pocit, že Lukáš Valášek o mně píše už osm let, dokonce za to dostal nějakou cenu od Sorosovy nadace,“ poznamenal Hašek.

„Že se takováhle věc objeví v MF Dnes jen 14 dní před sjezdem, že je to náhoda? Jestli tady chceme hrát hru ‚dobrý den, diplomky ven‘, tak pojďme na to,“ vybídl. Zdůraznil také, že titul magistra práv získal na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…