Havárie ve statistickém úřadu. Ale sčítání hlasů to prý neovlivní

03.10.2020 14:50

V budově Českého statistického úřadu, který je zodpovědný za vyhodnocování výsledku voleb, došlo k nehodě. Garáže a výtahovou šachtu v sobotu kolem třetí ráno zaplavila voda. Zapříčinila to porucha vodovodu před budovou. Bude sečteno včas? Zprávu přinesl server iDnes.

Havárie ve statistickém úřadu. Ale sčítání hlasů to prý neovlivní
Foto: ČSÚ
Popisek: Předseda ČSÚ Marek Rojíček
reklama

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31412 lidí

Český statistický úřad na twitteru  již informoval, že v ústřední budově došlo v důsledku havárie vodovodního řadu k zaplavení garáží a výtahových šachet. Situace ale podle úřadu nijak nezasáhne do zpracování výsledků voleb. Sčítání hlasů začne hned po uzavření volebních místností ve 14 hodin.

„V ulici Na Padesátém v Praze 10 odčerpáváme vodu z prostor podzemních garáží. Používáme několik čerpadel. Voda zatopila i výtahové šachty. Spolupracujeme s vodárenskou pohotovostí,“ potvrdil ráno zásah pražský hasičský sbor rovněž twitteru.

„Omezen je pouze provoz garáží a výtahu, ostatní prostory zasaženy nejsou, a tak nic nebrání běžnému provozu,“ potvrdil mluvčí Českého statistického úřadu Jan Cieslar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…